پیام نتانیاهو به مردم ایران؛ حقیقت یا دروغ؟

بنیامین نتانیاهو خطاب به مردم ایران گفت: آرزو دارد که روزی آن‌ها در کنار مردم اسراییل باشند.

نخست وزیر اسراییل در یک پیام ویدئویی که روز ۲ بهمن در توییتر فارسی خود منتشر کرد با یادآوری کمک‌های کشورش به ایران در دوران قبل از انقلاب از جمله کمک به زلزله‌زدگان و مشارکت در ساخت فرودگاه مهرآباد تهران گفت: مردم ایران پس از انقلاب اسلامی دچار رنج شده‌اند و افزود که جمهوری اسلامی بارها درخواست کمک او به مردم ایران را نپذیرفته است.
او در پیام ویدئویی خود گفت: من وعده دادم در هر کجا که امکان داشته باشد به مردم ایران کمک کنم. سال گذشته پیش‌نهاد امدادرسانی به قربانیان یک زلزله دیگر در ایران را دادم، رژیم ایران این پیش‌نهاد را رد کرد. من یک سایت به زبان فراسی راه‌اندازی کردم که هدف آن انتقال دانش ما در حوزه‌ی آب به ایرانیان بود که در معرض خشک‌سالی شدید قرار دارند.
رژیم ایران این پیش‌نهاد را نیز رد کرد.
در ویدئویی که در توییتر نخست ‌وزیر اسراییل منتشر شده است، بخش‌هایی از سخنان حسن روحانی در زمان تبلیغات انتخاباتی آمده است که رییس جمهوری ایران در آن وعده‌ی رونق اقتصادی و درآمد سرشار به مردم می‌دهد. نتانیاهو در این ویدئو که عنوان آن حقیقت یا دروغ است، مدعی شده است که بر خلاف رژیم ایران که به وعده‌های خود عمل نمی‌کند، او به وعده‌هایی که به مردم ایران داده عمل کرده است.
نتانیاهو در بخش دیگری از این ویدئوی ۲ دقیقه‌یی که به زبان انگلیسی و با زیرنویس فارسی منشتر شده است یادآوری می‌کند که ایران به لطف برجام و افزایش فروش نفت ۴۰ میلیارد دلار به دست آورده است. وی با این حال ادعا می‌کند که سران حکومت ایران این پول را به مردم نداده‌اند و برای خود برداشته‌اند!
نتانیاهو ضمن متهم کردن مجدد حکومت ایران به حمایت از تروریسم و خرج کردن بودجه در این راه، ابراز امیدواری کرد که روزی مردم ایران و اسراییل هم در کنار هم باشند.
پیام ویدئویی نخست‌ وزیر اسراییل در حالی منتشر می‌شود که مقام‌های ایران خود را برای برگزاری جشن‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی آماده می‌کنند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537264
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
304
257
1387
533619
4535
5811
537264

آی‌پی شما: 35.153.73.72
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398