حذف صفر و شوک اقتصادی

بهادر میرحسینی
طرح اصلاح پول ملی ایران اشاره به طرح حذف صفر و تغییر نام احتمالی واحد پولی ایران دارد. با توجه به تورم بالا در ایران و پایین آمدن ارزش پول ملی قرار بر حذف ۴ صفر، از پول ایران شده ‌است. ریال که در سال ۱۳۰۸ به جای تومان، واحد پول رسمی ایران شد در میان مردم ایران کاربردی ندارد و مردم هنوز از تومان به عنوان واحد پولی استفاده می‌کنند.

مطالعه بیشتر...

تنش با آمریکا و بریتانیا صادرات نفت ایران را کاهش داد

تازه‌ترین برآوردها از کاهش صادرات نفت به ایران به ۱۰۰۰۰۰ بشکه در روز طی ماه ژوئیه گذشته حکایت دارد، دوره‌یی که با وجود ادامه تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران با افزایش تنش میان جمهوری اسلامی، بریتانیا و ایالات متحده نیز هم‌راه بود.

مطالعه بیشتر...

پنج‌شنبه‌های اسرار آمیز خلیج فارس

تنش‌های عمده‌یی که طی حدود یک ماه گذشته خاورمیانه را ملتهب کرده است، روزهای پنج‌شنبه حادث شده است، رخ‌دادهایی که توالی پایان هفته آن‌ها اگر حساب شده نبوده باشد، همانند یک شانس برای تخلیه بار روانی شوک‌های قیمتی در بازارهای جهانی و ایران عمل کرده است.

مطالعه بیشتر...

طرح فوری عراق برای متوقف کردن حمل و نقل دریایی

عراق می‌گوید: طرحی را در دست اجرا دارد که این کشور را ملزم می‌سازد بخش حمل و نقل دریایی خود را در خلیج فارس با توجه به تنش‌های منطقه‌یی ایران و آمریکا متوقف کند.

مطالعه بیشتر...

از حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان چه می‌دانیم و چه نمی‌دانیم؟

درست یک ماه پس از آن‌که ۳ فروند کشتی نفت‌کش و یک فروند کشتی تجاری دیگر در ساحل فجیره امارات هدف حمله خراب‌کارانه قرار گرفته و دچار حریق شدند، به ۲ فروند نفت‌کش دیگر در دریای عمان حمله شد.

مطالعه بیشتر...

تولید نفت ایران به پایین‌ترین حد در ۳۰ سال گذشته رسید

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: تولید روزانه نفت ایران در ماه مه گذشته با ۲۱۰۰۰۰ کاهش به ۴/۲ میلیون بشکه رسیده است که پایین‌ترین میزان از اواخر دهه ۸۰ م تاکنون به شمار می‌رود.

مطالعه بیشتر...

تحریم ۳۹ شرکت پتروشیمی و نمایندگی‌های فروش

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در راستای اعمال فشار حداکثری به حکومت ایران با صدور اطلاعیه‌یی ۳۹ شرکت پتروشیمی ایرانی، زیر مجموعه‌های آن‌ها و نیز نمایندگی‌های فروش این شرکت‌ها در خارج از ایران را مشمول تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران کرد.

مطالعه بیشتر...

ایران به نفت‌کش‌ها حمله کرد تا قیمت نفت بالا برود

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا می‌گوید: ایران با حمله به نفت‌کش‌ها در خلیج فارس در تلاش بود تا قیمت جهانی نفت را بالا ببرد.

مطالعه بیشتر...

نفت خام قطر و روسیه جای‌گزین نفت ایران

مقامات بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت و پتروشیمی کره جنوبی روز دوشنبه ۲۷ مه ۶ خرداد اعلام کردند: این کشور نفت خام قطر و روسیه را جای‌گزین واردات نفت از ایران می‌کند.

مطالعه بیشتر...

راه‌کار یک فرمانده نظامی:

ایرانی‌ها دلارهای خود را در خیابان آتش بزنند

غلام‌رضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران پیش‌نهاد داد که مردم به منظور حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن، دلارهای خود را در خیابان به آتش بکشند.

مطالعه بیشتر...

آغاز عصر جدید بازار مالی ایران!

باید از آغاز عصری جدید در رهبری بازار مالی توسط بانک مرکزی صحبت کرد.

مطالعه بیشتر...

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
546298
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
118
272
1149
543460
5600
7969
546298

آی‌پی شما: 34.236.190.216
امروز: پنج شنبه، 31 مرداد 1398