تجمع اعتراضی دانش‌جویان علوم و تحقیقات تهران به ضعف مدیریت و نبود ایمنی

دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران در حالی پس از ۲روز تعطیلی کار خود را از سر گرفت که شماری از دانش‌جویان آن در اعتراض به حادثه‌ی واژگونی اتوبوس این دانشگاه که ۱۰ کشته و ۲۶ زخمی برجا گذاشت، دست به تجمع زده بودند.

یکی از اتوبوس‌های این دانشگاه با ۳۰ سرنشین در شیب تند جاده از مسیر خود منحرف و واژگون شد. این حادثه ۳۶ نفر تلفات برجای گذاشت و از جمله راننده‌ی اتوبوس جان باخت.
دانش‌جویان معترض با تجمع در پارکینگ دانشگاه و سردادن شعارهایی به عمل‌کرد ضعیت مدیریت دانشگاه از جمله ضعف‌ سیستم حمل و نقل در این نهاد آموزشی اعتراض کردند و خواستار پاسخ‌گویی مسوولان دانشگاه و مجازات عاملان کشته و زخمی شدن هم‌کلاسی‌های‌شان شدند.
با وجود آن‌که اتوبوس‌های دانشگاه در این روز عوض شده بودند اما بسیاری از دانش‌جویان در حرکتی نمادین حاضر به استفاده از اتوبوس‌ها نشدند و به این ترتیب اتوبوس‌ها در حالی که تقریباً خالی بودند مسیر میان ساختمان دانشکده‌ها را طی می‌کردند.
اعتراض این دانش‌جویان که گفته می‌شد به‌طور خودجوش برگزار شده است به موضوعات متعددی بود؛ از جمله این‌که چرا با وجود دریافت شهریه‌های سنگین از آن‌ها، فکری برای ایمنی سیستم حمل و نقل دانش‌جویان نشده است! چرا با وجود دریافت هزینه‌ی بیمه از دانش‌جویان، مدت هفت سال است که اتوبوس‌های این دانشگاه بیمه ندارند.
برخی از دانش‌جویان در شعارهای‌شان خواستار استعفای مقامات دانشگاه و برخی دیگر خواستار حذف اتوبوس‌ها و فراهم کردن امکان حمل و نقل دانش‌جویان با خودروهای شخصی و تاکسی آن هم با هزینه‌یی مقرون به صرفه شدند.
گروهی بر ایمنی مسیر رفت و آمد خودروها از جمله نصب گاردریل در شیب تند حرکت خودروها تأکید داشتند و گروهی نیز طوماری را در اعتراض به مدیریت دانشگاه امضا کردند.
شماری از دانش‌جویان نیز در محل حادثه جمع شدند و به دانش‌جویان کشته شده ادای احترام کردند.
دانش‌جویان هم‌چنین در چهارچوب بیانیه‌یی ۹ ماده‌یی خواسته‌های اساسی خود را اعلام کردند؛ استعفا و عذرخواهی سرپرست واحد علوم و تحقیقات و رییس دانشگاه آزاد، عذرخواهی رسمی سرپرست واحد و رییس دانشگاه در تریبون رسمی، نصب یادبود برای کشته شدگان، استقرار همیشگی اورژانس در محل دانشگاه، نوسازی و ایمن سازی ناوگان اتوبوس‌رانی دانشگاه و ایمن سازی مسیر حرکت اتوبوس‌ها، افزایش نظارت بهداشتی در دانشگاه به ویژه در بوفه‌ها و در نهایت به تعویق افتادن امتحانات به دلیل مناسب نبودن اوضاع روحی دانش‌جویان از جمله این خواسته‌ها بود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530207
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
72
221
293
528198
3289
8784
530207

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: دوشنبه، 27 خرداد 1398