اعتصاب و اعتراض مغازه‌داران به گرانی و کسادی بازار در چند شهر ایران

گزارش‌های تأیید نشده از ایران گویای آن است که روز دوشنبه مغازه‌داران چندین شهر در ایران از جمله در برخی خیابان‌های تبریز، سنندج، اصفهان، مشهد، تهران و کرمانشاه به نشانه‌ی اعتراض به گرانی و کسادی کسب و کار، مغازه‌های خود را بسته‌اند.

از تهران خبر می‌رسد که در بازار طلای تهران اکثریت مغازه‌ها بسته هستند. هم‌چنین از بازار طلای تبریز هم خبر مشابهی مخابره شده است.
ویدئوهایی از کرمان‌شاه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد گروهی از مردم بازاریان را به بستن مغازه‌ها تشویق می‌کنند.
بر اساس ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی اعتصاب برخی از بازاریان در استان کردستان وسیع‌تر بوده است و برخی از مغازه‌داران بانه و سقز هم مانند سنندج به این اعتصاب پیوسته‌اند.
خبرهای تأیید نشده‌یی نیز از اعتصاب در بازار اراک و اصفهان منتشر شده است.
دعوت به اعتصاب در روز دوشنبه ۱۶ مهر، در روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ شده است و کاربران با هشتک اعتصاب ۱۶ مهر خواستار گسترش اعتصاب شده بودند.
ادامه‌ی اعتصاب کامیونداران
هم‌چنین در روزهای گذشته کامیون‌داران برای دومین بار اعتصاب خود را از سر گرفته‌اند که در جریان آن تاکنون سدها نفر از راننده‌های معترض دستگیر شده‌اند. خبرها از ایران حاکی از آن است که در برخی از استان‌های غربی کشور هم‌چنان اعتصاب کامیونداران ادامه دارد.
افزایش قیمت ارز در ماه‌های گذشته موجب گرانی بی‌سابقه‌ی کالاها در ایران شده است. بسیاری از اقتصاددانان پیش بینی می‌کنند که مرحله‌ی بعد از افزایش تورم و بالا رفتن قیمت کالا، حاکم شدن کسادی بر بازارهاست چرا که قدرت خرید مردم بر اثر تورم موجود به شدت کاهش یافته است.
دومین روز اعتصاب بازاریان و کامیون‌داران در برخی شهرهای ایران
مغازه‌داران و کامیون‌داران در برخی شهرهای ایران برای دومین روز پی‌آپی اعتصاب کردند.
در حالی که روز دوشنبه ۱۶ مهر برخی از مغازه‌داران در تهران، تبریز، اصفهان، کرمان‌شاه، سنندج، اراک، مشهد، ارومیه و چند شهر دیگر اعتصاب کرده بودند، روز سه‌شنبه نیز برخی معترضان در چند شهر دیگر به این اعتصاب پیوستند.
اخبار و تصاویر اشتراک گذاری شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که برخی از بازاریان به ویژه در شهریار واقع در استان تهران و شهرضا در استان اصفهان با بستن مغازه‌ها نسبت به وضعیت نابسامان و کسادی بازار در ماه‌های اخیر اعتراض کردند.
از آغاز اعتصاب‌های بازاریان در ماه‌های اخیر، تاکنون خبری از اعتصاب در تبریز گزارش نشده بود و در چند سال اخیر این نخستین بار است که اعتصابی با این وسعت در کلان‌شهر شمال غربی ایران شکل می‌گیرد.
روز سه‌شنبه هم‌چنین در رسانه‌های اجتماعی گزارش‌هایی نیز مبنی بر ادامه‌ی اعتصاب کامیون‌داران در چند شهر از جمله در شیراز، تهران تبریز، سراب، اصفهان و شهرضا منتشر شد.
اعتصاب کامیون‌داران در اعتراض به مسایل صنفی ماه‌هاست که آغاز شده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
517060
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
295
84
379
514200
13172
25814
517060

آی‌پی شما: 52.55.186.225
امروز: دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398