پاکستان خلبان اسیر هندی را آزاد کرد

پاکستان روز جمعه چند ساعت دیرتر از آن‌چه پیش‌تر اعلام شده بود خلبان اسیر هندی را تحویل مقامات این کشور داد.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان روز پنج‌شنبه اعلام کرد: کشورش به نشانه‌ی حسن نیت و تعهد خود به صلح این خلبان هندی را آزاد خواهد کرد.
این خلبان هندی پس از سرنگونی جت جنگی‌ به اسارت نیروهای پاکستان در آمده بود. وزیر خارجه هند از پاکستان خواسته بود تا خلبان اسیر این کشور را هر چه سریع‌تر و در سلامت کامل تحویل دهلی نو بدهد.
تصاویر مربوط به آزادی خلبان اسیر هندی به طور مستقیم از شبکه‌های تلویزیونی پخش شد. پاکستان خلبان اسیر هندی را در روستای مرزی واهگه در ایالت پنجاب پاکستان تحویل مقامات هند داد.
وزارت دفاع هند اعلام کرد: خلبان آزاد شده این کشور برای آزمایش‌های پزشکی به بیمارستان منتقل شده است. بنا به این گزارش او به دلیل بیرون پریدن از جنگنده خود باید از نظر پزشکی تحت نظر قرار گیرد.
هند و پاکستان روز چهارشنبه، ۲۷ فوریه، ادعا کردند جنگنده‌های یک‌دیگر را سرنگون کرده‌اند. در جریان سقوط یک فروند هواپیمای جنگی ارتش هند در خاک پاکستان، خلبان هندی به اسارت ارتش پاکستان درآمد.
تنش نظامی اخیر میان هند و پاکستان از زمان حمله انتحاری گروه جیش محمد به نظامیان هندی در ایالت کشمیر آغاز شد. در آن حمله که روز پنج‌شنبه ۲۵ بهمن روی داد دست کم ۴۰ تن از نیروهای هندی کشته شدند.
هند پاکستان را به حمایت از گروه‌های افراطی متهم می‌کند، اتهامی که مقامات پاکستان آن را رد می‌کنند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
547514
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
153
294
153
545149
6816
7969
547514

آی‌پی شما: 34.236.38.146
امروز: یکشنبه، 03 شهریور 1398