وزیر خارجه روسیه: هر کاری لازم باشد برای حمایت از مادورو انجام می‌دهیم

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید: کشورش برای حمایت از نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا هر اقدامی را که لازم باشد، انجام خواهد داد.

وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه با اعلام این مطلب و اشاره به تأثیر پذیرفتن مخالفان دولت ونزوئلا از نیروهای خارجی یادآور شد: دخالت آمریکا در این کشور مغایر با مقررات بین‌ المللی است.
لاوروف در ادامه با تدکید بر ادامه‌ی حمایت روسیه از دولت نیکلاس مادورو تحریم‌های آمریکا بر ضد شرکت ملی نفت این کشور را غیر قانونی توصیف و این تحریم‌ها را به مثابه توقیف و ضبط دارایی‌های دولت ونزوئلا قلم‌داد کرد.
به گفته وزیر خارجه روسیه مهم‌ترین و جدی‌ترین موانع بر سر راه کمک‌های جهانی جهت حل بحران ونزوئلا از سوی آمریکا و هم پیمانان نزدیکش در حال شکل گرفتن است.
سرگئی لاوروف که در جریان یک کنفرانس خبری مشترک با هم‌تای مراکشی خود در رباط سخن می‌گفت در این خصوص تدکید کرد: به اعتقاد من سیاست آمریکا در قبال ونزوئلا همانند روی‌کرد این کشور نسبت به شمار دیگری از کشورها مخرب است و این مسأله نیاز به اثبات ندارد.
وزیر خارجه روسیه هم‌چنین با تصریح بر این نکته که روی‌کرد واشنگتن حکایت از یک فراخوان آشکار برای کودتا دارد، افزود: رفتار آمریکا در این ماجرا غیر قابل قبول و مغایر با منشور سازمان ملل و مقررات بین المللی است.
لاوروف در ادامه تدکید کرد: کشورش در صورت تشکیل نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی بحران ونزوئلا از این موضع دفاع خواهد کرد.
بحران سیاسی در ونزوئلا پس از به میدان آمدن خوان گوایدو، رییس پارلمان و رهبر نوظهور اپوزیسیون این کشور وارد مرحله‌ی تازه‌یی شده است. این نماینده دست راستی پارلمان ونزوئلا روز چهارشنبه گذشته در اعتراض به نتیجه انتخابات و آغاز رسمی دومین دور ریاست جمهوری نیکلاس مادورو پا به صحنه گذاشت و به عنوان رییس جمهوری موقت کشورش سوگند یاد کرد. گوایدو در توجیه این اقدام تدکید کرد که قانون اساسی اجازه این کار را به وی می‌دهد.
خوان گوایدو که با حمایت واشنگتن خود را به عنوان رییس جمهوری موقت کشورش معرفی کرده است روز دوشنبه اعلام کرد: تلفنی با دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا گفت‌وگو کرده است.
روسیه، چین، ترکیه و ایران کشورهایی هستند که هم‌چنان از نیکلاس مادورو به عنوان رییس جمهوری قانونی ونزوئلا حمایت می‌کنند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537320
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
360
257
1443
533619
4591
5811
537320

آی‌پی شما: 35.153.73.72
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398