دمشق خواستار تقویت گفت‌وگوها با گروه‌های کرد سوری است

دولت سوریه امیدوار است که گفت‌وگوها با گروه‌های کرد سوری در شمال این کشور به طور جدی‌تری مورد پی‌گیری قرار گیرد.

یک وزیر سوری با حمایت از مذاکرات دولت با گروه‌های کرد سوری اظهار امیدواری کرده است که این گفت‌وگوها به یک توافق سیاسی بین دو طرف منجر شود.
کردها به دنبال میانجی‌گری روسیه برای مذاکره با بشار اسد رییس جمهوری سوریه هستند تا بتوانند در شرایطی که نیروهای ایالات متحده آمریکا سوریه را ترک می‌کنند، خلاء ناشی از خروج نیروهای آمریکایی را پر کنند.
هدف کردها این است که بتوانند با نزدیک‌تر شدن به دولت بشار اسد حمایت‌های بیش‌تری برای محافظت از خود در برابر حملات ترکیه به دست بیاورند. ترکیه گروه‌های کرد در شمال سوریه را تهدیدی برای امنیت ملی خود به حساب می‌آورد.
در تازه‌ترین خبرها نیروهای ارتش سوریه در اطراف شهر منبج در شمال سوریه و در نزدیکی مرز با ترکیه مستقر شده‌اند.
سربازان ارتش سوریه در روستاهای غرب منبج در مرز با ترکیه اردو زده‌اند. نیروهای ارتش سوریه در پی خروج نیروهای کرد یگان‌های مدافع خلق YPG از این منطقه، جای‌گزین آن‌ها شده‌اند.
ایمان سوسان دست‌یار ویز خارجه سوریه گفته است که برخی از خواسته‌های گروه‌های کرد سوریه تا زمانی که آن‌ها به وحدت سوریه پای‌بند باشند، قابل پذیرش است.
اگر توفق سیاسی میان نیروهای کرد و دولت سوریه صورت بگیرید این دو نیروی بزرگ صحنه‌ی سیاسی سوریه می‌توانند بر چالش خروج نیروهای آمریکایی از سوریه غلبه کنند و سوریه یک گام دیگر به خروج از شرایط بحرانی نزدیک شود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
547499
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
138
294
138
545149
6801
7969
547499

آی‌پی شما: 34.236.38.146
امروز: یکشنبه، 03 شهریور 1398