غیبت ۱۹ نماینده استان اصفهان در جلسه‌ی علنی مجلس

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی می‌گوید: استعفای نمایندگان استان اصفهان روز یک‌شنبه در هیأت رییسه‌ی مجلس بررسی می‌شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در حالی این مطلب را در جلسه‌ی علنی مجلس اعلام کرد که ۱۹ نماینده‌ی استان اصفهان در جلسه‌ی علنی روز یک‌شنبه حضور نداشتند.
زهرا سعیدی، نماینده مبارکه در مجلس در مورد غیبت نمایندگان استان اصفهان در جلسه‌ی علنی مجلس اظهار داشت: نمایندگان اصفهان صبح روز یک‌شنبه در جلسه‌ی علنی مجلس حاضر نشدند و هم اکنون برای توضیح مشکل خود در دفتر آیت‌الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در اصفهان حضور پیدا کردند.
نمایندگان اصفهان حدود ۱۰ روز پیش در اعتراض به حذف بودجه‌ی تأمین آب شرب استان به طور دسته جمعی از سمت خود استعفا دادند. آن‌ها اعلام کرده بودند که از زمان ارایه‌ی این استعفا در صحن مجلس و کمیسیون‌های تخصصی آن حضور نخواهند یافت.
نادر قاضی پور، نماینده‌ی ارومیه در مجلس در تذکری آیین نامه‌یی در جلسه‌ی علنی روز یک‌شنبه در مورد استعفای هم‌کاران خود از استان اصفهان گفت: با توجه به این که نمایندگان اصفهان در مجلس حضور پیدا نکردند لازم است از آن‌ها برای حل مشکلات‌شان دعوت کرد.
وی افزود: نمایندگان اصفهان افرادی پرتلاش و متدین هستند. باید از آن‌ها برای حضور در مجلس دعوت شود. هم‌چنین مشکلات آب استان اصفهان به خصوص زاینده رود را حل کنیم.
استعفای جمعی نمایندگان مجلس در سال‌های گذشته چندین بار اتفاق افتاده است اما تمامی آن‌ها با چانه‌زنی‌های گوناگون به مرحله‌ی طرح در صحن علنی نرسیدند.
استعفای جمعی ۱۸ نماینده استان فارس در اعتراض به انتخاب استاندار جدید فارس در سال ۱۳۹۴ و استعفای جمعی ۱۸ نماینده استان خوزستان در سال ۱۳۹۲ در اعتراض به کاهش بودجه‌ی عمرانی استان خوزستان از جمله این استعفاهای دسته جمعی بود که با چانه زنی‌های مختلف به مرحله‌ی طرح در صحن علنی مجلس نرسید.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530143
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
8
221
229
528198
3225
8784
530143

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: دوشنبه، 27 خرداد 1398