حمله‌ی انتحاری مرگ‌بار به ستاد نیروی انتظامی در چابهار

حمله‌ی انتحاری با خودرو به ستاد نیروی انتظامی چابهار به کشته شدن دست کم ۲ نفر و زخمی شدن ۲۷ نفر انجامید.

در میان مجروحان این حمله که بامداد پنج‌شنبه ۱۵ آذر روی داد، شماری زن و کودک به چشم می‌خورند که به بیمارستان امام علی (ع) چابهار اعزام شدند.
رییس بهداشت و درمان چابهار گفته است که ۲۷ زخمی در بیمارستان چابهار در حال مداوا هستند و حال یکی از مجروحان وخیم است. وی افزوده است که زنی باردار، یک نوجوان ۱۶ ساله و 4 کادر انتظامی از جمله زخمی‌های این حمله‌ی انتحاری هستند.
گفته شده است که عامل این حمله یک نفر بوده است که در جریان انفجار کشته شده است.
به گزارش رسانه‌های ایران ستوان دوم پلیس داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده، 2 نفری هستند که در این حمله‌ی انتحاری کشته شده‌اند.
مهاجمان (مهاجم) در ساعت ۹ و ۵۵ دقیقه صبح در حالی که تلاش داشت با خودرو وارد ستاد نیروی انتظامی شود در محدوده‌ی در ورودی ستاد متوقف شده و در همان مکان خودرو را منفجر کردند.
ایرنا خبر داده است که سرهنگ حیدرعلی کیخا فرمانده نیروی انتظامی چابهار از جمله کشته شدگان این انفجار است اما این خبر لحظاتی بعد تکذیب شد. هنوز دقیقاً مشخص نیست چه کسانی در این ستاد کشته شده‌اند.
به گزارش برخی رسانه‌های ایران گروه انصارالفرقان، از گروه‌های شبه نظامی در منطقه‌ی بلوچستان مسوولیت این حمله‌ی انتحاری را برعهده گرفته است.
خبرگزاری فارس با انتشار عکسی از حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه در محل این حمله‌ی انتحاری در چابهار خبر داده است.
برخی منابع از تیراندازی بعد از این حمله سخن گفته‌اند. در ویدیویی که فارس نیوز منتشر کرده است به وضوح صدای تیراندازی شدید پس از انفجار شنیده می‌شود.
بندر چابهار از حیطه‌ی تحریم‌های جدید واشنگتن استثنا شده است. این اقدام با توجه به نقش و اهمیت این طرح برای توسعه‌ی اقتصادی کشور افغانستان صورت گرفته است.
از این منظر برخی در شبکه‌های اجتماعی ارتباطی بین این حمله‌ی انتحاری و مستنثا شدن این بندر از تحریم‌های آمریکا برقرار کرده‌اند و می‌گویند بندری که تاکنون امن بود درست زمانی که قرار است نقش اقتصادی مهمی در منطقه ایفا کند، ناامن می شود.
در سال ۲۰۱۰ دو حمله‌ی انتحاری در مسجد جامع شهر زاهدان در سیستان و بلوچستان دست کم ۲۸ نفر از جمله تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران کشته شدند. مسوولیت این حمله را در آن زمان گروه جندالله بر عهده گرفت.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
517026
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
261
84
345
514200
13138
25814
517026

آی‌پی شما: 52.55.186.225
امروز: دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398