تجمع مخالفان در برابر مجلس به تصویب الحاق ایران به سی اف تی

گروهی از مخالفان الحاق دولت ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم CFT هم‌زمان با تصویب این لایحه در مقابل مجلس ایران تجمع کردند.

نمایندگان مجلس ایران با ۱۴۳ رای موافق در برابر ۱۲۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع به لایحه‌ی الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم رای مثبت دادند.
تجمع کنندگان در برابر ساختمان مجلس شعار عزا عزا است امروز! روز عزا است امروز! و مرگ بر منافق سر دادند.
برخی رسانه‌های ایران ویدئوهایی از تجمع مخالفان تصویب سی اف تی را منتشر کرده‌اند.
حمید رسایی، نماینده‌ی پیشین مجلس و عضو جبهه‌ی پایداری در صفحه‌ی توییتر خود از حضور خود در میان تجمع کنندگان خبر داده است. این نماینده‌ی دوره‌های هشتم و نهم مجلس ایران اعلام کرد که نیروهای امنیتی به او اجازه‌ی سخن‌رانی در جمع تظاهرکنندگان را نداده‌اند.
رهبر ایران خرداد ماه سال جاری در دیدار با نمایندگان مجلس از آن‌ها خواسته بود به جای تصویب لایحه‌ی الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با ترورسیم و مبارزه با پول‌شویی، در این زمینه‌ها قوانینی را تدوین و تصویب کنند.
رهبر ایران با اشاره به این معاهدات بین المللی گفته بود: همان‌گونه که درباره‌ی برخی کنوانسیون‌های بین‌المللی اخیراً مطرح شده در مجلس گفتیم، مجلس
شورای اسلامی که رشید و بالغ و عاقل است، باید مستقلاً در موضوعاتی مثل مبارزه با تروریسم یا مبارزه با پول‌شویی قانون‌گذاری کند.
وی افزوده بود: اگر یک دولت مستقلی مثل جمهوری اسلامی پیدا شود که آن را نپذیرد، سرش می‌ریزند که آقا ۱۵۰ کشور این معاهده را قبول کرده‌اند، شما چه‌طور قبول نمی‌کنید؟ بعضی از این معاهدات مواد مفیدی دارند؛ عیبی ندارد. راه‌ حل مسأله این است که مجلس خودش قانون بگذارد، مثلاً یک قانون مبارزه با پول‌شویی. هیچ لزومی ندارد ما چیزهایی که نمی‌دانیم به کجا ختم می‌شود و حتا می‌دانیم که مشکلاتی دارد، به‌ خاطر آن جهات مثبت قبول کنیم.
با این حال علی لاریجانی، رییس مجلس ایران روز یک‌شنبه اعلام کرد که دفتر رهبری در پاسخ به نامه‌ی وی تأکید کرده است که مخالفتی با بررسی لوایح مرتبط با گروه ویژه اقدام مالی FATF  ندارد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
517051
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
286
84
370
514200
13163
25814
517051

آی‌پی شما: 52.55.186.225
امروز: دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398