دادستان کرمان:

تعدادی از اخلال گران ناوگان حمل و نقل در کرمان بازداشت شدند

دادستان کرمان از بازداشت اخلال در ناوگان حمل و نقل از بازداشت تعدادی از اخلال گران ناوگان حمل و نقل در این استان خبر داد و گفت: اخلال در این زمینه از مصادیق محاربه است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان، دادخدا سالاری گفت: اقدامات تعرض کنندگان به کامیون داران از مصادیق محاربه است.
سالاری اظهار داشت: قانون گذار در ماده‌ی ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی هرگونه اقدامی که موجب اخلال در نظم عمومی کشور شود را به عنوان محاربه و افساد فی الارض جرم انگاری کرده است.
وی گفت: افراد فریب خورده یا معاندی که با قصد اخلال در تأمین مایحتاج عمومی مردم اقدام به سنگ پراکنی و تخریب کامیون‌های حامل لوازم ضروری مردم می‌کنند و از این طریق نظم و امنیت جامعه را برهم می‌زنند، اقدامات آنان در قالب و به عنوان حد محاربه و از این حیث به عنوان مفسد فی الارض شناخته می‌شوند.
سالاری بیان کرد: در صورتی که اقدامات این فریب خوردگان در شمول محاربه قرار نگیرد طبق ماده‌ی ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی باب تعزیرات، از جهت اقدام علیه امنیت داخلی کشور به دو تا پنج سال حبس و از باب اخلال در نظم طبق ماده‌ی ۶۱۸ به سه ماه تا یک سال و ۷۴ ضربه شلاق و من باب تخریب اموال طبق ماده‌ی ۶۷۷ به شش ماه تا سه سال حبس محکوم خواهند شد.
مشکل امنیتی در کرمان وجود ندارد
دادستان کرمان با اشاره به این‌که این استان به عنوان پهناورترین استان کشور به عنوان شاه‌راه اصلی شمال و مرکز به جنوب و از طرفی به عنوان شاه‌راه شرق به غرب کشور محسوب می‌شود و روزانه سدها کامیون در مسیرهای ترانزیتی استان در حال تردد هستند، الحمدالله امنیت مطلوب و عالی از این حیث در کرمان حکم‌فرماست.
وی با تأکید براین‌که کوچک‌ترین دغدغه‌ی امنیتی در زمینه‌ی ناوگان حمل ونقل در استان وجود ندارد، افزود: طبق گزارش نهادهای امنتیتی و انتظامی ترددهای روزانه در محورهای مواصلاتی استان با امنیت کامل در حال انجام است.
تعدادی از اخلال گران ناوگان حمل و نقل در کرمان بازداشت شدند
دادستان کرمان اعلام کرد: تعدادی افراد قلیل و فریب خورده‌یی که تحت تأثیر القائات معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مرتکب چند مورد سنگ پراکنی و تخریب و اخلال جزیی شده بودند با اقدامات سریع و به موقع پلیس و دستگاه‌های امنیتی دستگیر و پرونده‌ی آنان در حال تحقیقات تکمیلی در مراجع قضایی است.
سالاری تصریح کرد:عمل این افراد قلیل که از طریق اخلال در ناوگان حمل و نقل کشور موجب ناامنی اقتصادی و اخلال در تأمین مایحتاج ضروری مردم را فراهم می‌کند همانند اعمالی است که عناصر تکفیری در ۳۱ شهریور در اهواز انجام دادند و هدف هر دوی این جماعت ایجاد ناامنی در کشور است.
تأمین نیازهای ضروری کامیون داران ضرورت دارد
دادستان کرمان گفت: علارغم فراخوان‌های گسترده عناصر بیگانه و استکبار جهانی، قشر زحمت کش و نجیب کامیون داران و رانندگان استان به فراخوان‌های دشمنان این کشور ترتیب اثر نداده و در جهت عمران و آبادانی کشور مشغول فعالیت و انجام وظیفه در قبال هم میهنان کشور هستند.
دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان در پایان تأکید کرد: ضرورت دارد متولیان امر و دستگاه‌های ذی‌ربط اقدامات مقتضی در جهت تأمین نیازهای ضروری کامیون داران از جمله تامین لاستیک و لوازم یدکی را انجام داده تا خدمت رسانی این قشر زحمت کش و نجیب دچار نقص نشود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
517047
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
282
84
366
514200
13159
25814
517047

آی‌پی شما: 52.55.186.225
امروز: دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398