زمینه چینی انگلیس برای اقدام نظامی هماهنگ علیه سوریه

ادعاهای نخست وزیر انگلیس علیه سوریه و متهم ساختن دمشق به حمله‌ی شیمیایی ادعایی در دوما، از زمینه چینی لندن برای انجام اقدام نظامی هم‌آهنگ علیه سوریه حکایت می‌کند.

ترزا می با متهم ساختن دولت اسد به حمله‌ی شیمیایی در دوما و سپردن عاملان این حمله به دست عدالت، از تمایل و زمینه سازی لندن برای اقدام نظامی هم‌آهنگ علیه سوریه خبر می‌دهد.
ترزا می در شهر بیرمنگام خطاب به خبرنگاران گفت: حمله‌ی شیمیایی روز شنبه به شهر دوما در سوریه اقدامی وحشیانه و تکان دهنده بود. استفاده از تسلیحات شیمیایی بدون پاسخ نخواهد ماند.
وی در ادامه افزود: ما به سرعت در حال دست‌یابی به یک تفاهم بر سر آن‌چه که روی داده است، هستیم. تمام نشانه‌ها حاکی از آن است که رژیم سوریه عامل این حمله بوده است و در مورد پاسخ‌گو ساختن عاملان این حمله و هم‌چنین ممانعت از
کاربرد تسلیحات شیمیایی و وقوع یک فاجعه‌ی انسانی دیگر در آینده، با نزدیک‌ترین متحدان خود در حال هم‌کاری هستیم.
ظاهراً نخست وزیر انگلیس آماده است تا بدون موافقت اعضای پارلمان این کشور، به عملیات نظامی دولت‌های غربی علیه سوریه بپیوندد.
گزارش‌ها هم‌چنین حاکی است نخست‌وزیر انگلیس دستور حرکت زیردریایی‌های این کشور را تا محدوده‌ی عملیاتی جهت حمله‌ی موشکی به سوریه صادر کرده است.
طبق این گزارش‌ها حمله به سوریه ممکن است از پنج‌شنبه شب به بعد آغاز شود.
گفتنی است که ترزا می در گفت‌وگوی تلفنی خود با هم‌تایان آمریکایی و فرانسوی خود- دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون- با لزوم واکنش جامعه‌ی بین المللی در حمایت از ممنوعیت جهانی استفاده از تسلیحات شیمیایی موافقت کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
557107
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
245
342
2024
552675
6346
10063
557107

آی‌پی شما: 3.93.75.30
امروز: جمعه، 29 شهریور 1398