طالبان خواستار از سرگیری مذاکرات صلح با آمریکاست

به گفته مقامات پاکستان که میزبان هیأت نمایندگی گروه طالبان در اسلام‌آباد بودند، طالبان خواستار از سرگیری مذاکرات صلح با آمریکاست.

مقامات پاکستان گفتند: در نشستی با نمایندگان طالبان توافق کردند که روند مذاکرات صلح افغانستان که از سوی واشنگتن متوقف شده است باید در اسرع وقت از سر گرفته شود.
وزارت خارجه پاکستان پس از دیدار محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان با هیأت نمایندگی طالبان، در بیانیه‌یی گفته است: هر دو طرف در مورد لزوم آغاز سریع از سرگیری مذاکرات صلح توافق کردند.
از یک سو هیأت نمایندگی طالبان و از سوی دیگر زلمای خلیل‌زاد مذاکره کننده ارشد آمریکایی در فرایند صلح افغانستان، در پاکستان حضور داشتند با این حال خبری از دیدار میان نمایندگان طالبان و آمریکا منتشر نشده است.
مذاکرات صلح میان گروه طالبان و هیأت آمریکایی به ریاست زلمای خلیل‌زاد در دوحه قطر پس از حمله تروریستی این گروه در کابل که به کشته شدن ۱۲ نفر از جمله یک سرباز آمریکایی انجامید، متوقف شد.
دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات آمریکا ۱۷ شهریور با انتشار توییتی پس از کشته شدن این سرباز آمریکایی از پاپان مذاکرات صلح بین آمریکا و طالبان خبر داد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
563805
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
63
278
63
562129
4144
8888
563805

آی‌پی شما: 34.204.173.45
امروز: یکشنبه، 28 مهر 1398