سوییس حافظ منافع آمریکا در ونزوئلا می‌شود

آمریکا و سوییس روز جمعه توافق‌نامه را امضا کردند که به موجب آن سوییس حفاظت از منافع ایالات متحده را در ونزوئلا بر عهده گرفت.

هم‌زمان با امضای این توافق‌نامه توسط وزیر خارجه سوییس و سفیر آمریکا در بِرن، دولت سوییس با انتشار بیانیه‌یی اعلام کرد: اجرایی شدن این توافق‌نامه که به منزله‌ی میانجی‌گری برن میان واشنگتن و کاراکاس خواهد بود، می‌تواند سطح تنش‌های میان دو کشور را کاهش دهد و از این نظر، ثبات در منطقه‌ی آمریکای جنوبی را افزایش دهد.
روابط دیپلماتیک آمریکا و ونزوئلا به دلیل به رسمیت شناختن رهبر مخالفان نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا از حدود 2 ماه پیش قطع شده است.
آمریکا و ده‌ها کشور اروپایی و آمریکایی ضمن حمایت از خوان گوایدو، رهبر مخالفان آقای مادورو او را به عنوان رییس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناختند و از او برای برگزاری انتخابات آزاد ریاست جمهوری حمایت کردند.
اقدامی که خشم مادورو و متحدانش را برانگیخت به طوری که روسیه با ارسال نظامیان و جنگنده‌های خود به این کشور تلاش کرد تا مانع از سقوط دولت ونزوئلا شود.
در چنین شرایطی سوییس تلاش دارد تا انجام امور کنسولی متوقف شده میان ونزوئلا و آمریکا را بر عهده بگیرد، مسوولیتی که هم‌چنان در قبال آمریکا و ایران ایفا می‌کند و کمی پیش‌تر در مورد کوبا و آمریکا عهده‌دار بود.
البته با وجود امضای این توافق‌نامه میان سوییس و آمریکا، اجرایی شدن آن منوط به این است که دولت مادورو نیز این کشور را به عنوان حافظ منافع آمریکا به رسمیت بشناسد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
557065
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
203
342
1982
552675
6304
10063
557065

آی‌پی شما: 3.93.75.30
امروز: جمعه، 29 شهریور 1398