آغاز شمارش معکوس برای تولد چهارمین خودروساز بزرگ جهان

دو خودروساز رقیب اروپایی، پژو - سیتروئن و فیات - کرایسلر اعلام کردند که با هدف تأمین منابع بیش‌تر برای مقابله با تبعات رشد تعرفه‌های تجاری و توسعه تولید خودروهای سازگارتر با محیط زیست با یک‌دیگر ادغام می‌شوند.

بر اساس توافق حاصل شده، هر یک از دو شرکت پژو - سیتروئن و فیات - کرایسلر نیمی از سهام شرکت جدید را در اختیار خواهند داشت و این شرکت هم‌زمان در بورس‌های پاریس، میلان و نیویورک ثبت خواهد شد.
مقام‌های ارشد دو شرکت با انتشار اطلاعیه‌یی رسمی اعلام کردند توافق نهایی در این خصوص طی هفته‌های آتی امضا خواهد شد.
در پی اعلام این خبر قیمت سهام پژو - سیتروئن در بورس پاریس ۹.۱ درسد کاهش یافت که بیش‌ترین افت در ۳ سال گذشته محسوب می‌شود ولی در مقابل بهای سهام شرکت فیات - کرایسلر در بازار سهام میلان ۱۰ درسد رشد کرد.
شرکت حاصل از ادغام پژو - سیتروئن و فیات - کرایسلر به چهارمین خودروساز بزرگ جهان بدل خواهد شد و ارزش جاری این شرکت در بازار سهام به ۵۰ میلیارد یورو خواهد رسید.
شرکت فیات پیش‌تر قصد داشت پروژه ادغام را با رقیب پژو یعنی رنو اجرایی کند که مذاکرات دو طرف در ماه ژوئن گذشته شکست خورد.
دولت فرانسه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سهامداران شرکت پژو - سیتروئن به طور کلی از ادغام این شرکت با فیات - کرایسلر حمایت کرده است. برونو لومایر، وزیر دارایی فرانسه با انتشار بیانیه‌یی این ادغام را راه‌کاری برای مقابله با چالش‌ها آتی صنعت خورو عنوان کرد ولی در عین حال تأکید کرد دولت فرانسه جزییات این ادغام از جمله تأثیر آن بر اشتغال و ساختار جدید مدیریتی این شرکت را بررسی خواهد کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
589313
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
107
136
981
587359
4586
7443
589313

آی‌پی شما: 35.175.201.14
امروز: شنبه، 05 بهمن 1398