در پی حمله پهپادی به تأسیسات نفتی آرامکو؛

عربستان سعودی از کاهش ۵۰ درسدی تولید نفت خبر داد

عربستان سعودی تأییدکرد: در پی حمله پهپادی به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو در شرق این کشور، میزان تولید نفت عربستان ۵۰ درسد کاهش یافت.

در پی حمله پهپادی به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو در استان‌های بقیق و هجره خریص عربستان و بروز آتش سوزی گسترده در این تأسیسات، مقامات سعودی تأییدکردند که میزان تولید نفت این کشور ۵۰ درسد کاهش یافت.
پیش از این نیز تولید و صادرات نفت عربستان در نتیجه حمله‌های پهپادی صورت گرفته از سوی نیروهای یمنی دچار اختلال شده است.
در همین ارتباط سه منبع نزدیک به عربستان سعودی اعلام کردند که در نتیجه این حمله پهپادی علیه تأسیسات نفتی عربستان سعودی که حوثی‌های یمن به عهده گرفته‌اند، روزانه ۵ میلیون بشکه نفت تولیدی این کشور تحت تأثیر قرار می‌گیرد که این میزان نیمی از تولیدات روزانه نفت عربستان را تشکیل می‌دهد.
در همین ارتباط، وزارت کشور عربستان با تأییداین حمله اعلام کرد: دو آتش‌سوزی در تأسیسات نفتی در استان بقیق و هجره خریص به وقوع پیوست که این دو آتش‌سوزی در نتیجه هدف قرار گرفتن شرکت آرامکو به وسیله پهپاد اتفاق افتاده است.
هم‌چنین یحیا سریع سخن‌گوی نیروهای مسلح یمن چند ساعت پس از این حملات ضمن تأیید بزرگ‌ترین حمله به تأسیسات نفتی در دورترین نقطه شرقی عربستان، از ادامه این حملات در صورت تداوم جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن خبر داد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
563890
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
148
278
148
562129
4229
8888
563890

آی‌پی شما: 34.204.173.45
امروز: یکشنبه، 28 مهر 1398