حسین انتظامی: خانه مطبوعات وکیل اهالی رسانه در استان‌هاست

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور نماد کار تشکیلاتی و صنفی است و باید وکیل خبرنگاران و فعالان مطبوعاتی در استان‌های کشور باشد.


به نقل از معاونت امور مطبوعاتی، حسین انتظامی با بیان این مطلب افزود: توقع اهالی رسانه از خانه‌های مطبوعات که در حال حاضر روز به روز تشکیلاتی‌تر و منسجم‌تر می‌شود، نگاه صنفی، فراگیر و پاسخ‌گوست.
وی با اشاره به شکل‌گیری اساس‌نامۀ خانه‌های مطبوعات، روند شفاف عضوگیری و شیوۀ دموکراتیک تأسیس در استان‌ها، حضور همۀ صنوف محتوایی مطبوعات در این خانه‌ها را ویژگی این تشکل صنفی عنوان کرد و گفت: اگرچه ممکن است اشکالاتی هم در فعالیت فعلی برخی خانه‌های مطبوعات در استان‌ها باشد اما روح حاکم و هدف‌گذاری این تشکل، به نفع و برای اعتلای جایگاه روزنامه‌نگاران در استان‌های کشور است و بر همین اساس، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حال حاضر خانۀ مطبوعات را نمایندۀ واقعی صنوف رسانه‌یی در استان‌ها می‌داند.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سیاست دولت در حمایت از نشریات استانی و محلی، به تغییر روی‌کردها در حوزه‌های مختلفی چون «توزیع یارانه‌ها، آگهی‎های دولتی، شیوۀ حمایت‌ها و ...» برای نشریات محلی و استانی اشاره کرد و بر بهبود اجرای این قواعد و دستورالعمل‌ها در استان‌ها تاکید کرد.
وی پاسخ‌گویی و دغدغه‌مندی خانه‌های مطبوعات را بسیار مهم دانست و گفت: برای حمایت و تقویت جایگاه خانه‌های مطبوعات، واگذاری برخی امور به این تشکل مانند برگزاری جشنواره‌های مطبوعاتی و کارگاه‌های آموزشی شروع شده است.
انتظامی هم‌چنین با استقبال از راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنۀ خانۀ مطبوعات، بر شفافیت اساس‌نامۀ صندوق، شیوۀ عمل‌کرد و اولویت حمایت از اعضای صندوق تاکید کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
580220
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
43
281
1000
577284
2936
11046
580220

آی‌پی شما: 18.207.255.49
امروز: جمعه، 22 آذر 1398