دریاچه‌ی مازندران در حال تبدیل شدن به باتلاق است

صید ماهی خاویار به صفر رسیده است

بخش عمده‌یی از دریای خزر در حال تبدیل شدن به باتلاق است که این معضل و مسأله اثرات بدی به دنبال دارد؛ در صورت تداوم این وضعیت و افزایش آلودگی رودخانه‌ها و به دنبال آن آلودگی دریاها بعید است در سال‌های آینده دریایی برجا ماند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران مجلس با بیان این‌که به علت آلودگی رودخانه‌ها و دریاها ماهیان خاویاری نمی‌توانند تخم ریزی کنند، گفت: امروزه صید و تولید خاویار از دریای خزر به صفر رسیده است.
عزت الله یوسفیان ملا با بیان این‌که به علت آلودگی رودخانه‌ها و دریاها ماهیان خاویاری نمی‌توانند تخم ریزی کنند، گفت: از یک سو کشورهای آسیای میانه و کشورهایی که هم‌سایه دریاچه‌ی مازندران هستند فاضلاب خود را در این دریا تخلیه می‌کنند و از سوی دیگر مسافران شهرهای شمالی زباله‌ها به ویژه وسایل پلاستیکی خود را به دریای خرز می‌اندازند در نتیجه آلودگی این دریا روز به روز افزایش می‌یابد.
نماینده‌ی مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود: در گذشته میزان صید خاویار، ماهیان خاویاری و آب‌زیان دریایی بسیار بالا بود اما امروزه صید و تولید خاویار و آب‌زیان از دریاچه‌ی مازندران به صفر رسیده است و شرایط بسیار بد است و این موضوع از نظر اقتصادی آسیب‌های زیادی برای کشور دارد.
وی بیان کرد: بخش عمده‌یی از دریاچه‌ی مازندران در حال تبدیل شدن به باتلاق است که این معضل و مسأله اثرات بدی به دنبال دارد؛ در صورت تداوم این وضعیت و افزایش آلودگی رودخانه‌ها و به دنبال آن آلودگی دریاها بعید است در سال‌های آینده دریایی برجا ماند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که خاویار کالایی صادراتی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر صید خاویار به حالت تعطیل در آمده است و خاویارهای موجود نیز پرورشی هستند؛ متأسفانه مسوولان نیز برنامه‌یی برای رفع مشکلات موجود ندارند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523384
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
52
241
450
521224
5250
14246
523384

آی‌پی شما: 35.175.248.25
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398