اسماعیل بخشی آزاد شد

اسماعیل بخشی از کارگران معترض مجتمع نیشکر هفت‌تپه عصر روز چهارشنبه ۲۱ آذر آزاد شد. او ۲۷ آبان سال جاری در جریان اعتراض‌ کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شده بود.

۸ آذر ۱۳۹۷ گزارش شده بود که او در زندان مورد شکنجه قرار گرفته است و از این‌رو به بیمارستان منتقل شده است.
مقام‌های رسمی در ایران هرگونه ضرب و شتم و شکنجه‌ی بخشی را تکذیب کرده‌اند. مصطفا نظری، دادستان عمومی و انقلاب شوش نیز در همین زمینه گفته بود: ضرب و شتم اسماعیل بخشی را تایید نمی‌کنم. انتقال او به بیمارستان کذب است.
اسماعیل رو گرفتن، ما همه بخشی هستیم و تورم، گرانی، پاسخ بده روحانی، دو شعار کارگران هفته‌تپه برای آزادی اسماعیل بخشی و اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه حقوق بود.
اعتراض به خصوصی‌سازی
کارگران نیشکر هفت تپه به واگذاری این شرکت به بخش خصوصی و هم‌چنین عدم پرداخت ۳ ماه حقوق خود معترض هستند. در ماه‌های اخیر سدها نفر از کارگران هفت تپه در بخش‌های مختلف شهر از جمله مقابل فرمانداری تجمع کرده‌ بودند.
اسماعیل بخشی از اعضای هیأت موسس سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه است. او در سال ۱۳۹۷ نماینده‌ی کارگران این شرکت شد. با گسترش تجمعات صنفی مربوط به درخواست حقوق معوقه‌ی کارگران، نام او بر سر زبان‌ها افتاد. به ویژه آن‌که در ویدئوهای منتشر شده از تجمعات کارگری، بارها تصویر او در حال اعتراض به پایمال شدن حقوق کارگران دیده می‌شد.
یک دهه مبارزه در هفت‌تپه
بخشی شهریور ۱۳۹۷ در مصاحبه‌ با سایت میدان گفته بود که سابقه‌ی اعتراض کارگری در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه به بیش از ۱۰ سال پیش از آن برمی‌گردد. در سال ۱۳۹۷ اعتراض کارگران این شرکت شدت یافت؛ به شکلی که همه‌ی کارگران آن دست به اعتصاب سراسری زدند. واگذاری این شرکت به بخش خصوصی از دلایل اصلی اعتراض مداوم کارگران این شرکت است. کارگران این شرکت می‌گویند مدیریت جدید در ایفای وظایف خود ناتوان بوده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530209
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
74
221
295
528198
3291
8784
530209

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: دوشنبه، 27 خرداد 1398