تصحن سراسری معلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به مشکلات صنفی

معلمان روز یک‌شنبه ۲۲ مهر در برخی از شهرهای ایران در اعتراض به وضعیت معیشتی خود دست به اعتراض زدند.

آن‌طور که کاربران در شبکه‌های اجتماعی گزارش می‌دهند در پی فراخوان شورای صنفی فرهنگیان ایران، تعدادی از معلمان در شهرهایی چون تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، همدان، تبریز و ... سر کلاس نرفتند و در دفاتر مدرسه تحصن کردند.
این اقدام در پی بیانیه‌یی که چندی پیش شورای هم‌آهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان که در آن از معلمان سراسر کشور خواسته بود در اعتراض به وضعیت بد معیشت کارمندان آموزش و پرورش دست به تحصن بزنند صورت گرفته است.
البته گزارش دقیقی از گستردگی این اعتراضات منتشر نشده است و مشخص نیست که چه تعداد از معلم‌ها در هر یک از این شهرها در این تحصن شرکت کرده‌اند اما آن‌طور که کاربران در شبکه‌های اجتماعی تصاویر معلمان در شهرهای مختلف را منتشر کرده‌اند، نشان می‌دهد که این اعتراض هم‌آهنگ تنها در مراکز استان‌ها صورت نگرفته است و در شهرستان‌هایی چون گنبد کاوس، مریوان، آمل، اسلام‌شهر، گناباد، تربت حیدریه، سمیرم، زرین شهر، کازرون و ... هم انجام شده است.
یک‌شنبه ۲۲ مهر هشتگی با عنوان «تحصن سراسری معلمان» در توییتر کاربران فارسی زبان منتشر شد و مورد استقبال قرار گرفت که جزیياتی از این اقدام اعتراضی معلمان در سراسر کشور را با دیگر کاربران به اشتراک می‌گذاشت.
این تحصن هم‌چنین به دستگیری‌ها و بازداشت برخی از معلمان در سراسر کشور اعتراض داشت و معلمان ناراضی خواستار آزادی هم‌کارانشان از بند هستند.
آن‌ها هم‌چنین با طراحی پوسترهایی با تصاویر معلمان، دلیل اصلی اعتراض‌های خود را بیش‌تر شرح دادند.
این تحصن و اعتراض قرار است دوشنبه ۲۳ مهر هم ادامه داشته باشد و معلمان سر کلاس درس حاضر نشوند.
در تصاویری که کاربران در توییتر منتشر کرد‌ه‌اند معلمان با دست گرفتن دست ‌نوشته‌هایی اعتراضات خود را اعلام کرده‌‌اند.
این معلمان هم‌چنین در دست‌ نوشته‌هایی که در دست دارند تأکید کرده‌اند که از رقابت‌های سیاسی به دور هستند و تنها بر شغل معلمی و خواسته‌های این قشر تأکید کرده‌اند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530073
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
159
132
159
528198
3155
8784
530073

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: یکشنبه، 26 خرداد 1398