واکنش ترامپ به بحران ادلب:

روس‌ها و ایرانی‌ها اشتباه بزرگی می‌کنند

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا درباره‌ی نبرد بازپس‌گیری ادلب به روسیه و ایران هشدار داد.

ترامپ با یادآوری احتمال حمله‌ی نظامی و کشتار در استان شمالی سوریه در صفحه‌ی توییتر خود نوشت: رییس جمهوری بشار اسد نباید با بی‌احتیاطی به استان ادلب حمله کند. روس‌ها و ایرانی‌ها اشتباه بزرگی می‌کنند اگر در این فاجعه‌ی انسانی بالقوه مشارکت داشته باشند. ممکن است سدها هزار نفر کشته شوند. نگذارید چنین اتفاقی بیفتد.
ادلب در شمال غربی سوریه به عنوان آخرین سنگر نیروهای شورشی مخالف بشار اسد شناخته می‌شود. با افزایش احتمال حمله‌ی نظامی ارتش سوریه به این منطقه برای بازپس‌گیری آن با پشتی‌بانی نیروهای روسیه و ایران و نیز با توجه به این‌که شبه‌نظامیان شورشی در شهر و در میان مردم عادی حضور دارند، بیم آن می‌رود که این نبرد تلفات زیادی از جمله در میان غیرنظامیان بر جای گذارد.
خبرگزاری رویترز روز دوشنبه ۱۲ شهریور از قول یک منبع آگاه از آماده‌باش نیروهای وفادار به بشار اسد برای آغاز یک عملیات نظامی گسترده به هدف بازپس‌گیری ادلب خبر داده بود.
حدود ۶۰ درسد مناطق ادلب زیر کنترل نیروهای هیأت تحریر شام، متحد جبهه‌ی فتح شام است و بقیه‌ی این منطقه را سایر گروه‌های مخالف اسد در اختیار دارند.
آمریکا و برخی از کشورهای غربی از جمله فرانسه در روزهای گذشته نسبت به تشدید بحران سوریه به حمله‌ی ارتش این کشور به ادلب هشدار داده‌اند.
سازمان ملل متحد نیز حدود یک ماه پیش اعلام کرده بود که با بالا گرفتن درگیری‌ها و حملات هوایی در استان ادلب، حدود 2/5 میلیون نفر از ساکنان منطقه آواره خواهند شد. این تعداد در واقع شمار ساکنان شهر ادلب به هم‌راه شورشیان و آوارگانی است که از مکان‌های دیگری در سوریه گریخته و به این استان پناهنده شده‌اند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523340
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
8
241
406
521224
5206
14246
523340

آی‌پی شما: 35.175.248.25
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398