پنج فروند لنج صیادی در کیش آتش گرفت

پنج فروند لنج صیادی و ماهی‌گیری در اسکله‌ی صیادی جزیره کیش آتش گرفت.

مدیر عامل شرکت عمران و خدمات منطقه‌ی آزاد کیش گفت: ساعت حدود ۲ بامداد این آتش سوزی به مرکز آتش‌نشانی جزیره اعلام شد.
محمد رضا محمدی افزود: در این حادثه به ۲ لنج صیادی خسارت جدی و به ۳ لنج دیگر که در کنار هم قرار داشتند، خسارت جزیی وارد شده است.
وی اظهار داشت: بر اساس اعلام نظر تیم پنج نفره‌ی کارشناسان آتش‌نشانی، این آتش سوزی در پی رعایت نکردن ایمنی لازم توسط یکی از خدمه‌ی یک لنج در هنگام آشپزی رخ داد که آتش به سرعت به لنج‌های کناری نیز سرایت می‌کند.
محمدی با بیان این‌که در این آتش سوزی به کسی آسیب وارد نشده است، گفت: این حادثه پس از ۴ ساعات توسط تیم آتشنشانان جزیره اطفا شد.
علت آتش سوزی ۵ لنج در کیش در دست بررسی است
مدیرعامل آتش نشانی جزیره‌ی کیش گفت: علت آتش سوزی در اسکله‌ی صیادی میرمهنای جزیره‌ی کیش که منجر به حریق در ۵ لنج شده بود، در دست بررسی است.
اسدی زنوز با اعلام این‌که این حریق راس ساعت ۱ و ۵۰ دقیقه بامداد یک‌شنبه ۴ شهریور به سامانه‌ی ۱۲۵ اطلاع رسانی شد، افزود: نیروهای ایستگاه شماره‌ی ۲ آتش نشانی در کم‌تر از ۲ دقیقه به محل حریق رسیدند ولی به علت وسعت و اهمیت منطقه‌ی حریق به تمام ایستگاه‌ها فراخوان زده شد و به این ترتیب نیروهای بیش‌تری برای شرکت در این عملیات حاضر شدند.
وی با بیان این‌که از بیش از  ۲۵ لنج در این اسکله پارک شده بودند، اظهارداشت: ۵ لنج درگیر آتش سوزی شده بود و به علت وزش باد و نزدیکی محل مخازن و جایگاه سوخت اسکله به محل آتش سوزی، 3 خط آتش تشکیل شد. یک خط برای مخازن و جایگاه سوخت و یک خط برای جدا سازی سایر لنج‌ها که هنوز صدمه‌یی ندیده بودند انجام شد.
اسدی زنوز ضمن تقدیر از نیروی انتظامی کیش و دریابانی، عنوان کرد: در خط سوم آتش نیز با کمک نیروهای دریابانی توانستیم ۵ لنج آتش گرفته را از اسکله جدا کرده و به محل دیگری انتقال دهیم تا از گستردگی آتش جلوگیری کنیم. در همان حال نیز ۳ گروه در حال اطفای آتش بودند.
رییس آتش نشانی جزیره‌ی کیش عنوان کرد: مخازن سوخت این لنج‌ها بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰ لیتر گنجایش ذخیره‌ی سوخت دارند و اگر جدا سازی لنج‌های در حال سوخت از دیگر لنج‌ها انجام نمی‌شد، کنترل و مهار آتش با مشکل مواجه می‌شد.
وی افزود: این حادثه خسارت جانی نداشته است و فقط در حین عملیات، ۶ نفر از نیروهای آتش نشانی به صورت جزیی دچار مصدومیت شدند که با کمک اورژانس بیمارستان کیش به صورت سرپایی مداوا شدند و دوباره به عملیات بازگشتند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523352
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
20
241
418
521224
5218
14246
523352

آی‌پی شما: 35.175.248.25
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398