محسن هاشمی در نشست خبری عنوان کرد؛

شهردار نمی شوم

رییس شورای شهر تهران گفت: استعفای نجفی به دلیل مشکل جدید پزشکی است که می‌دانید نمی‌توان مشکلات پزشکی را علنی کرد. 

محسن هاشمی در نشست خبری خود با بیان این‌که در روزهای پایان سال هستیم و شهروندان سخت در حال فعالیت‌های پایانی سال هستند، گفت: معمولاً ایرانی‌ها روزهای آخر سال ترافیک کاری بیش‌تری دارند، برای همین شلوغی و ترافیک نیز در شهر حاکم است.
وی ادامه داد: قبل از پایان سال پرسنل شهرداری در حال فعالیت‌های نظافت و آماده سازی شهر برای نوروز هستند.
وی تأکید کرد: استعفای نجفی اعلام شده بود و در جلسه‌ی شورا با حضور ۲۰ نفر این استعفا مورد بررسی قرار گرفت و دلیل آن مشکل جدید پزشکی عنوان شده است که می‌دانید نمی‌توانیم مشکلات پزشکی را علنی کنیم.
وی گفت: در اولین جلسه رسمی سال آینده شورا این موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر توضیحات نجفی قانع کننده بود، رای به استعفا خواهیم داد و برای شهرداری سرپرست تعیین می‌کنیم.
وی تأکید کرد: اگر اعضای شورا مخالف باشند اما هم‌چنان نجفی به استعفا اصرار داشته باشد مجبور به پذیرش استعفا هستیم اما جای نگرانی برای شهروندان نیست و تیم شهرداری به وظایف خود عمل خواهد کرد.
محسن هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا شما قصد شهردار شدن ندارید گفت: من قصد چنین کاری ندارم و به دنبال چنین موضوعی نیستم و از گزینه‌هایی که مطرح شده اطلاعی ندارم زیرا هنوز استعفا پذیرفته نشده است
هاشمی تأکید کرد: اگر اعضای شورای شهر هم بخواهند شهردار نمی‌شوم زیرا قصد ندارم مریض شوم چراکه ریشه‌ی این مریضی استرس هم هست.
هاشمی در ادامه نشست خبری در خصوص این‌که گفته می‌شود استعفای نجفی به دلیل دلخوری از اعضای شورا است، گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و همه‌ی اعضا از استعفای وی ناراحت هستند.
وی در خصوص این‌که چقدر بیماری نجفی برای استعفا واقعیت دارد، افزود: این موضوع صادقانه از سوی شهردار تهران عنوان شده است در حالی که بسیاری از افراد سیاسی به دلیل ماندن در پست‌های مدیریتی، بیماری خود را پنهان می‌کنند. این کار نجفی صداقت او را اثبات می‌کند. هم‌چنین برخی از اعضای شورا با پزشک وی در ارتباط هستند و این موضوع را تأیید می‌کنند و اسناد آن نیز موجود است.
وی در خصوص این‌که چه کسانی به عنوان گزینه‌ی احتمالی سرپرستی مطرح هستند، گفت: این‌که رییس شورا در این خصوص صحبت کند درست نیست و این موضوع باید با حضور اعضای شورای بررسی شود.
هاشمی در پاسخ به پرسشی در رابطه با این‌که گفته می‌شود فشارهای بیرونی دلیل این استعفا بوده است، ادامه داد: دلیل استعفا، فشارهای بیرونی نبوده است. شاید فشارهای بیرونی وجود داشته باشد اما دلیل استعفای نجفی مشکل پزشکی بوده است.
وی در خصوص اظهارنظر دادستان در خصوص شهرداری گفت: مسایل سیاسی به هیچ وجه در این استعفا دلیل نیست هرچند فشارها زیاد است ولی شهردار تهران این فشارها را تحمل کرده است و ترجیح داد به دلیل فشارها استعفا نبود اما این بیماری با استرس‌های شهرداری هم‌خوانی ندارد.
رییس شورای شهر تهران در خصوص ماجرای برج میلاد نیز گفت: اگر دادستان به این موضوع ورود پیدا نمی‌کرد شورا به این قضیه ورود می‌کرد اما وقتی دستگاه قضا به ماجرایی ورود کرده است ورود ما زیاد معنادار نیست.
وی در پاسخ به این سئوال که چه زمانی از استعفای نجفی مطلع شده است، گفت: در صحن علنی در جریان قرار گرفتم. جلسه‌یی نجفی و سپس با جهانگیری داشتم که در این رابطه نیز با دولت مشورت داشته باشیم. ما ساعت ۳ بعدازظهر بدون این‌که به اعضا اطلاع رسانی شود جلسه‌ی هم اندیشی تنظیم کردیم تا در این خصوص از اعضا نظرخواهی کنیم.
هاشمی هم‌چنین در خصوص میثاق نامه‌ی مدیریت شهری گفت: تا به حال کسی از میثاق نامه عبور نکرده است.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص شهردار بعدی تهران گفت: هنوز استعفای شهردار تهران پذیرفته نشده است و در جلسات هم اندیشی هیچ تصمیم رسمی گرفته نمی‌شود.
رییس شورای شهر تهران و در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص این‌که آیا از بازداشت شهردار تهران و آزادی با قید وثیقه او اطلاع داشته است گفت: من هم چنین چیزی را شنیده‌ام اما به طور رسمی اطلاع ندارم.
او در پاسخ به پرسش خبرنگاری که چطور است رییس شورا از بازداشت شهردار تهران اطلاع ندارد اما عضو سابق شورا از آن اطلاع دارد و آن را توییت می‌کند گفت: من هم این موضوع را مانند وی شنیده‌ام اما او شنیده‌اش را توییت می‌کند اما من چنین کاری نکرده‌ام.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
564526
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
37
188
784
562129
4865
8888
564526

آی‌پی شما: 18.208.187.169
امروز: چهارشنب، 01 آبان 1398