ناکارآمدی مدیریتی در نظام اداری بزرگ‌ترین چالش کشور است

علی‌رضا رزم ‌حسینی در آیین نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان پسرانه علامه حلی کرمان با بیان این‌که بعد از انقلاب صدا و سیما از انحصاری بودن و دولتی بودن در آمد اظهار داشت: امروز همه در فضای مجازی از صدا و سیما و رسانه برخوردار هستند.

وی با یادآوری این‌که قبل از انقلاب 828 نفر دانش‌جو داشتیم و دانشگاه هم نداشتیم گفت: در کرمان 2 مدرسه وجود داشت که با هم رقابت علمی داشتند.
استاندار کرمان با اشاره به این‌که امروز 110 دانشگاه در حوزه‌های مختلف در استان کرمان فعالیت علمی می‌کنند خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب اصلاً در استان کرمان نیروگاه برق نداشتیم و با ژنراتور برق بخشی از کرمان تأمین می‌شد در حالی که امروز 3450 مگاوات تولید برق استان کرمان است.
وی با اشاره به استفاده از انرژی خورشیدی در تولید برق در کرمان گفت: امروز نیروگاه‌های برق خورشیدی در کرمان احداث شده است.
رزم‌حسینی با بیان این‌که در گذشته تنها یک بیمارستان رسمی در استان وجود داشت اما امروز در هر 23 شهرستان کرمان بیمارستان وجود دارد افزود:
امروز 75 درسد روستاها و 80 درسد شهرهای استان از نعمت گاز برخوردارند درحالی که قبل از انقلاب در کرمان گاز وجود نداشت.
وی با اشاره به این‌که دانش‌آموزان باید مطالعه کنند، دوران قبل و بعد از انقلاب را مقایسه کرده و دوران جنگ تحمیلی را تحلیل کنند گفت: امروز سبک آموزش تغییر کرده است و معلمان باید روش‌های نوین آموزشی را یاد گرفته و آموزش دهند.
استاندار کرمان با بیان این‌که در برخی کشورها ساعات کلاس را خود دانش‌آموزان تعیین می‌کنند که در یادگیری موثر است بیان کرد: در بعضی کشورها مستخدم وجود ندارد و دانش‌آموزان خود اقدام به تمیزکردن مدرسه می‌کنند.
وی با اشاره به این‌که در مدارس ضمن تحصیل علم باید شخصیت دانش‌آموز نیز تربیت و پرورش پیدا کند خاطر نشان کرد: دفاع مقدس را دانش‌آموزان اداره کردند و اکثر فرماندهان جنگ سن کم داشتند و از مدارس به جبهه آمدند.
رزم‌حسینی با بیان این‌که امروز ناکارآمدی مدیریتی در نظام اداری کشور بزرگ‌ترین چالش است عنوان کرد: رییس جمهور در سفر به استان کرمان پذیرفت که استان کرمان پایلوت تفویض اختیارات دولت باشد.
وی با اشاره به این‌که استان کرمان توان این را دارد که یک سبک مدیریتی جدید را در کشور ارایه دهد و موفق عمل کند افزود: باید در کنار مدرسه کسب و کار را هم آموزش داد و نحوه‌ی تولید ثروت را به دانش‌آموزان آموزش داد.
استاندار کرمان با بیان این‌که با روش‌های جاری امکان توسعه نیست گفت: اگر می‌خواهیم متحول شویم باید نوآوری داشته باشیم و به فرموده‌ی اسلام هر روزمان بهتر از دیروز باشد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
564560
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
71
188
818
562129
4899
8888
564560

آی‌پی شما: 18.208.187.169
امروز: چهارشنب، 01 آبان 1398