رییس خانه‌ی صنعت ایران اعلام کرد؛

هیچ نظارتی بر معادن نداریم

رییس خانه‌ی صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان این‌که هیچ نظارتی در معادن نداریم، گفت: حتماً باید ۵۰ نفر در معادن کشته شوند تا متوجه شویم چه اتفاقی در حال رخ دادن است.


عبدالوهاب سهل‌آبادی، رییس خانه‌ی صنعت، معدن و تجارت ایران در نشست خبری با اعتراض به عدم نظارت و آموزش در معادن گفت: معادن کشور وضعیت خوبی ندارند.
وی در ادامه تأکید کرد: حتماً باید ۵۰ نفر در یک معدن کشته شوند، تا ما متوجه شویم چه اتفاقی در معادن می‌افتد؟
رییس خانه‌ی صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان مطالبات معدن‌کاران از سازمان نظام مهندسی و معاونت معادن وزارت‌خانه گفت: نظارتی که مورد انتظار است، صورت نمی‌گیرد و به هیچ عنوان در معادن نظارت نداریم.
به گفته‌ی سهل‌آبادی، ما ابتدایی‌ترین آموزش‌ها را در معادن نداریم؛ یک دستگاه لودر حدود یک میلیارد قیمت دارد اما اپراتور آن کم‌ترین مهارت برای استفاده از آن را ندارد.
سهل‌آبادی ادامه داد: یکی دیگر از عوامل موثر در بروز حادثه‌ی آزادشهر کهنگی ماشین ‌آلات بود؛ ماشین ‌آلات تمام معادن از رده خارج است. مگر می‌شود باطری یک ماشین در حال کار تمام شود؟ صاحبان معادن حاضر به هزینه کردن برای آموزش و ماشین‌ آلات نیستند که آن هم علتی دارد. ما در معادن با ماشین ‌آلات سال ۱۹۷۰ میلادی کار می‌کنیم؛ انتظار داریم اتفاقی رخ ندهد؟
وی افزود: یکی دیگر از مشکلات معدن‌کاران، عدم دریافت حقوق طی ماه‌های مستمر است؛ خانواده‌ی همان معدن‌کاری که در ناامنی کار کرد و کشته شد، نان شب نداشتند.
سهل‌آبادی تصریح کرد: وزارت کار هیچ اقدامی برای حمایت از این معدن‌کاران انجام نمی‌دهد. ما هر ۴ سال یکبار تصمیم می‌گیریم وزارت صنعت را ادغام کنیم، ۴ سال بعد تصمیم می‌گیریم جدا کنیم؛ به جای این تصمیمات بی‌ثمر برای معادن و ذخایر کشور فکری کنیم.
سرقینی معاون وزیر صنعت در پاسخ به سخنان سهل‌آبادی گفت: من از سال ۸۳ که در وزارت صنعت در همین پست بودم، آخرین محموله‌ی ماشین ‌آلات خریداری شد؛ می‌خواستیم در این دوره مجدد ماشین ‌آلات خریداری کنیم ولی منابع آن جور نشد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
580251
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
74
281
1031
577284
2967
11046
580251

آی‌پی شما: 18.207.255.49
امروز: جمعه، 22 آذر 1398