فرود اضطراری هواپیمای تهران - استانبول در مهرآباد

یک هواپیمای شرکت ایران ایر تور جمعه شب، ۵ بهمن، دقایقی پس از پرواز، به علت نقص فنی در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.

به گزارش رسانه‌ها در ایران این پرواز که قرار بود از فرودگاه امام خمینی (ره) به سمت استانبول حرکت کند، که به علت نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شده است.
علی کاشانی، مدیر روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره) در این خصوص گفته است: هواپیمای پرواز ۹۷۱۶ هواپیمایی ایران ایر تور، پس از ترک فرودگاه دچار نقص فنی می‌شود و خلبان پس از دور شدن در آسمان تهران مجبور شده است در فرودگاه مهرآباد به زمین بنشیند.
این هواپیما از نوع ایرباس ای ۳۰۰-۶۰۰ بوده است. آن‌طور که رسانه‌های ایران گزارش می‌دهند، هیچ یک از مسافران و خدمه پرواز در این فرود، آسیبی ندیده‌اند.
علت این فرود اضطراری را نقص در باز و بسته شدن چرخ‌های هواپیما عنوان کرده‌اند. این در حالی است که شرکت هواپیمایی ایران ایر تور در بیانیه‌یی این خبر را شایعه خوانده بو.د و آن‌را تکذیب کرده است.
ایران ایر تور در بیانیه خود می‌نویسد: خلبان پرواز دقایقی پس از پرواز متوجه بروز احتمالی یک نقص فنی جزیی در هواپیما شده است و با توجه به این‌که هواپیما هم‌چنان در آسمان ایران و در محدوده آسمان شهرستان قزوین بوده است، تصمیم می‌گیرد به فرودگاه مهرآباد بازگردد و هواپیما بازبینی فنی شود.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: برخی از رسانه‌ها در شایعه‌یی غیر واقعی این نقص فنی را باز نشدن چرخ‌های هواپیما خوانده بودند که چنین چیزی به هیچ وجه صحیح نیست. با تمهیدات شرکت هواپیمایی ایران ایر تور بلافاصله پرواز جای‌گزین اختصاص داده شد و ساعت ۲۳ هواپیمای جای‌گزین تهران را به مقصد استانبول ترک کرده است.

 

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
622320
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
66
156
222
620932
848
3981
622320

آی‌پی شما: 3.235.62.151
امروز: دوشنبه، 16 تیر 1399