ناآرامی در چند شهر ایران در اعتراض به افزایش قیمت بنزین


ویدئوها و گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که چند شهر ایران در اعتراض به افزایش قیمت بنزین ناآرام شده‌اند.

اغلب این تصاویر از زاهدان، مشهد، شیراز، سیرجان، اهواز، بهبهان، بیرجند، گچساران، امیدیه، ماهشهر، خرمشهر و برخی شهرهای دیگر بر روی شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌اند.
بر اساس این تصاویر معترضان با حمله به پمپ بنزین‌ها و مسدود کردن خیابان‌ها اعتراض خود به افزایش قیمت بنزین را نشان داد‌ه‌اند.
در شیراز معترضان علاوه بر مسدود کردن خیابان‌ها در مقابل یک پمپ بنزین تجمع کرده و آتش روشن کردند.
در مشهد نیز معترضان خودروهای خود را در خیابان متوقف کرده و شعار سر می‌دهند. در برخی از ویدئوهایی که از مشهد منتشر شده است شعارهای روحانی حیا کن، مملکت را رها کن و دیکتاتور حیا کن، مملکت را رها کن شنیده می‌شود.
تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که در برخی شهرها نیروهای امنیتی با معترضان درگیر شده‌اند.
دولت ایران شامگاه پنج‌شنبه به طور ناگهانی قیمت هر لیتر بنزین را افزایش داد. بر این اساس قیمت هر لیتر بنزین معمولی سهمیه‌یی به ۱۵۰۰ و آزاد به ۳۰۰۰ تومان افزایش یافت. هم‌چنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است.
معترضان به افزایش قیمت بنزین در زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان نیز تطاهرات کردند.
خبرگزاری فارس گزارش داده است که اعتراضات در شهرهای خوزستان و سیرجان کرمان بیش‌تر بوده است. بنا به همین گزارش تجمعات ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره در چند نقطه اهواز، مرکز استان خوزستان برگزار شد.
حسن روحانی، رییس‌ جمهوری ایران وعده داده است که درآمد به دست آمده از افزایش قیمت بنزین صرف طبقه محروم جامعه خواهد شد. رییس جمهوری ایران گفته است که افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعه بوده و می‌تواند در حل مشکلات آنان مفید و موثر باشد. رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که تصمیم اخیر دولت بر اساس مصوبه شورای عالی هم‌آهنگی اقتصادی سران قوا اتخاذ شده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
578933
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
94
246
1649
575305
1649
11046
578933

آی‌پی شما: 18.207.238.169
امروز: جمعه، 15 آذر 1398