حزب الله لبنان از دولت سعد حریری حمایت کرد

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در واکنش به ناآرامی‌های این کشور از دولت سعد حریری حمایت کرد. وی گفت: در صورت کناره‌گیری دولت یک یا دو سال طول می‌کشد تا دولت جدید تشکیل شود و ما آن‌قدر زمان نداریم.

او هم‌چنین تأکید کرد: در بحث تشکیل دولت، بیش از وزرا، گروه‌های سیاسی مهم هستند.
نصرالله در خصوص عدم دخالت حزب‌الله در تظاهرات اخیر گفت: به خیابان‌ها نیامدیم برای این‌که نگویند ایران از وسط بیروت برای آمریکا پیغام فرستاد.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر حزب‌الله به این مسأله ورود کند تا آرام نشدن اوضاع در خیابان‌ها خواهد ماند.
حسن نصرالله که در شهر بعلبک سخن‌رانی می‌کرد، با اشاره به این‌که همه باید در شرایط مهم کنونی لبنان مسوولیت‌پذیر باشند، افزود: این بسیار آسان است که فردی از مسوولیت‌ها شانه خالی کند و بار آن را به دوش دیگران بیندازد و از دولت و مسوولیت خود کنار بکشد و بخواهد استعفا دهد. او اقدام برخی افراد در دولت و گروه‌های سیاسی که قصد کنار کشیدن دارند را نشانه عدم وجود عرق ملی دانست.
دبیرکل حزب‌الله لبنان هم‌چنین گفت: هر آن‌چه در این‌باره گفته می‌شود که حزب‌الله برای تظاهرات علیه بانک‌ها برنامه‌ریزی می‌کند، نادرست است. ما هیچ‌گاه در پی چنین طرحی نیستیم.
با این وجود در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مردم تحمل مالیات جدید را ندارند و گروه‌های سیاسی نیز نمی‌توانند مانع حضور مردم در خیابان‌ها و برپایی اعتراض شوند.
حسن نصرالله ایده‌ی برگزاری انتخابات زود هنگام را نیز رد و اعلام کرد: این کار چیزی را تغییر نداده است و تنها باعث هزینه‌سازی بیش‌تر از بودجه کشور می‌شود.
دبیرکل حزب‌الله سخنان خود را این‌گونه پایان داد: بدون شک پیام شما به همه‌ی مسوولان رسید و در طی ساعات آتی واتس‌اپ نیز شروع به کار خواهد کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
573514
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
4586
167
5278
566639
7276
6577
573514

آی‌پی شما: 35.175.180.108
امروز: پنج شنبه، 23 آبان 1398