دختر قربانی تجاوز در هلند به شکل قانونی به زندگی خود خاتمه داد

دختر نوجوانی که توسط دو مرد مورد تجاوز قرار گرفته بود، در ۱۷ سالگی و به شکل قانونی در هلند به زندگی خود پایان داد.

نوآ پوتوون که از افسردگی و بی‌اشتهایی عصبی رنج می‌برد، برای نخستین بار در ۱۱ سالگی مورد تعدی واقع شد و زمانی که تنها ۱۴ سال داشت نیز توسط دو مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفت. او این اتفاقات را به خاطر شرمندگی از پدر و مادر خود پنهان کرده بود.
نوآ ماجرای جدال خود را با عواقب حاصل از تجاوز جنسی در کتابی تحت عنوان بردن یا یاد گرفتن منتشر کرد.
وی در آخرین مطلبی که در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد گفت: دیگر نمی‌تواند چیزی بخورد و بیاشامد و وضعیت برای او غیرقابل تحمل شده است. او نوشته بود نفس می‌کشم اما دیگر زنده نیستم.
مطابق مقررات کلینیک مرگ خودخواسته در هلند آن دسته از بیماران متقاضی که در حال رنج کشیدن از وضعیتی غیرقابل تحمل و غیرقابل سر کردن هستند، می‌توانند از کمک پزشکان برای پایان دادن به زندگی خود بهره بگیرند.
در هلند مرگ خودخواسته برای افراد زیر سن قانونی مجاز نیست، با این حال در موارد محدودی بسته به پرونده مجوز به آن‌ها داده می‌شود.
در سال ۲۰۱۷ تعداد ۶۵۸۵ نفر در هلند به روش مرگ خودخواسته به زندگی خود پایان دادند.
هلند، لوکزامبورگ، بلژیک تنها کشورهای اتحادیه اروپا هستند که مرگ خودخواسته در آن‌ها قانونی است.
در سوییس مشارکت پزشکان در مرگ خودخواسته بیماران مجاز شمرده می‌شود و در فنلاند نیز برای این دسته از پزشکان مجازاتی در نظر گرفته نشده است. در مابقی کشورهای اروپایی هم‌چنان بحث‌های شدید بر سر مشروعیت مرگ خودخواسته وجود دارد و غالباً به جز در موارد استثنا غیرقانونی است.
اگر در ایران هستید و در اثر تألمات روحی با افکار خودکشی دست و پنجه نرم میکنید، میتوانید برای گرفتن کمک با شماره تلفن ویژه ۱۲۳ متعلق به سازمان اورژانس سازمان بهزیستی تماس بگیرید.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
579987
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
91
135
767
577284
2703
11046
579987

آی‌پی شما: 100.26.176.182
امروز: پنج شنبه، 21 آذر 1398