اعمال افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از ۲۵ اردی‌بهشت

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی از اعمال افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان از ۲۵ اردی‌بهشت ماه خبر داد و گفت: در صورت تأمین اعتبار مابه التفاوت فروردین ماه نیز اعمال می‌شود.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در نشست خبری گفت: افرادی که حداقل حقوق که حدود ۱/۱ تومان دریافت می‌کردند، حقوق آن‌ها به ۵/۱ میلیون و تومان می‌رسد که ۳۶.۵ درسد افزایش برای حقوق آن‌ها اعمال می‌شود.
وی گفت: سایر سطوح نیز ۲۶۱۰۰۰ تومان هم‌راه با ۱۳ درسد افزایش حقوق آن‌ها انجام می‌شود که در مجموع هیچ بازنشسته‌یی کم‌تر از ۲ میلیون تومان نمی‌گیرد.
زدا در مورد پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان نیز در فروردین ماه گفت: پرداخت حقوق‌ها ماهیانه ۱۴۰۰ میلیارد تومان بار مالی دارد که در صورت تأمین این اعتبار، مابه‌التفاوت، حقوق آن‌ها را نیز پرداخت خواهیم کرد.
وی در مورد مزایای جانبی افزایش مستمری‌های بازنشستگان گفت: در سال گذشته حق همسر ۴۴۰۰۰ تومان بود که امسال به ۵۰۰۰۰ تومان افزایش یافت و هم‌چنین حق اولاد ۸۹۰۰ تومان بود که به ۱۰۱۰۰ تومان رسید و حق همسر ۲۴۰ ۲۲ تومان بود که به ۲۵۱۳۰  تومان افزایش یافت هم‌چنین حق بن بازنشستگان ۴۳۰۰۰ تومان بود که با افزایش ۱۱.۶ درسدی به ۴۸۰۰۰ تومان در سال جاری رسید.
وی تصریح کرد: حق سنوات بازنشستگان ۴۵۰ ۶ تومان در سال ۹۷ بود که امسال به ۹۵۰ ۶ تومان می‌رسد و حق مسکن از ۱۷۵۰۰ تومان به ۲۲۰۰۰ تومان با افزایش ۱۹ درسد می‌رسد.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: میزان حق همسر برای مستمری بگیران که زیر ۲۰ سال سابقه، بین ۲۰ تا ۲۵ سال، بین ۲۵ تا ۳۰ سال و بالای ۳۰ سال دارند به ترتیب ۳۰۰۰، ۴۵۰۰، ۶۰۰۰ و ۹۰۰۰ تومان به مبلغ عنوان شده اضافه می‌شود. حق اولاد بیمه شدگان که مبلغ آن اعلام شد مربوط به بازماندگان بوده و در خصوص بازنشستگان و از کارافتادگان مبلغ دو هزار تومان به آن عدد اضافه می‌شود که این حق اولاد تا سه فرزند پرداخت می‌شود.
وی گفت: بازنشستگانی که با ۱۰ سال سابقه بازنشسته شده‌اند انتظار نداشته باشند حقوقشان مانند سایر بازنشستگان با داشتن ۳۰ سال سابقه اضافه شود اما مستمری این افراد نیز ۳۶.۵ درسد اضافه خواهد شد.
وی تأکید کرد: طی سال‌های گذشته افزایش حقوق‌ها در تیر و امرداد ماه پرداخت می‌شد و در سال ۹۷ مابه‌التفاوت افزایش حقوق مستمری بگیران حداقل بگیر در شهریور ماه و سایر سطوح در مهر ماه پرداخت شد و افزایش مستمری‌ها در خرداد و سایر سطوح در امرداد ماه پرداخت شد که امسال با کمک سازمان برنامه و وزارت رفاه توانستیم با تأمین اعتبار افزایش‌ها را در پایان اردی‌بهشت ماه اعمال کنیم.
وی با اشاره به این‌که به دلیل اعمال قوانین، تأمین اجتماعی تعطیل نخواهد شد گفت: در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی مبلغ ۲۰۰۰۰ میلیارد تومان از بخش خصوصی طلب دارد که در این زمینه ما تلاش خواهیم کرد با تدابیری و البته حمایت‌های لازم این رقم را دریافت کنیم و فشار کم‌تری را به کارفرمایان و تولیدکنندگان داشته باشیم.
وی ادامه داد: در سال ۹۸، سازمان تأمین اجتماعی در کنار تولیدکنندگان و صنعت‌گران خواهد بود و حمایت‌های لازم را از آن‌ها در حوزه‌های مختلف خواهد داشت.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال به نام سال رونق تولید ملی از سوی رهبری تمهیداتی از سوی سازمان تأمین اجتماعی برای کارآفرینان و کارفرمایان پیش بینی شده است و در واقع بسته حمایت برای این افراد در نظر گرفته شده است که این بسته شامل ۱۷ مورد که از آن جمله می‌توان به بخشودگی جرایم، تقسیط طولانی مدت و پرهیز از قوانین قهری اشاره کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
595309
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
115
337
1505
592786
4000
6582
595309

آی‌پی شما: 3.214.224.224
امروز: شنبه، 03 اسفند 1398