جولین آسانژ دستگیر شد

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه هم‌زمان با حضور جولین آسانژ، بنیان‌گذار پایگاه اینترنتی ویکی لیکس در دادگاهی در لندن با صدور بیانیه‌یی اتهاماتی را متوجه او کرد.

بنا به اعلام وزارت دادگستری آمریکا جولین آسانژ برای سرقت اطلاعات طبقه بندی شده با چلسی منینگ هم‌دست بوده است. طبق اعلام وزارت دادگستری آمریکا جولین آسانژ ممکن است به حداکثر پنج سال زندان زندان محکوم شود.
بنیان‌گذار ویکی لیکس که روز پنج‌شنبه در لندن دستگیر شد با حضور در دادگاهی در لندن اتهام وارده به خود مبنی بر خودداری از حضور در دادگاه و نقض مقررات وثیقه را رد کرد. در مقابل دادگاه بریتانیا بنیان‌گذار ویکی لیکس را به دلیل نقض مقررات آزادی مشروط خود مجرم تشخیص داد.
هم‌زمان با این تحولات وکیل جولین آسانژ اعلام کرد: جان موکلش در صورت استرداد او به ایالات متحده در خطر خواهد بود. وکیل بنیان‌گذار پایگاه اینترنتی ویکی لیکس بازداشت موکلش و لغو موقعیت او به عنوان پناهنده سیاسی را واکنش دولت اکوادور به طرح اتهام فساد مالی علیه رییس جمهوری اکوادور دانست.
از سوی دیگر سخن‌گوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به بازداشت جولین آسانژ از پلیس بریتانیا به دلیل نقض شأن انسانی بنیانگذار پایگاه اینترنتی ویکی لیکس انتقاد کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
557061
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
199
342
1978
552675
6300
10063
557061

آی‌پی شما: 3.93.75.30
امروز: جمعه، 29 شهریور 1398