۴ مرزبان ایرانی ربوده شده در مرز پاکستان آزاد شدند

۴ تن از مرزبانان ایرانی ربوده شده در سال گذشته در مرز پاکستان، آزاد شدند.

بهرام قاسمی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه ایران در نخستین دقایق پنج‌شنبه یکم فروردین ماه ۹۸ از آزادی ۴ مرزبان ایرانی خبر داد که پنج ماه پیش دستگیر ربوده شده بودند. قاسمی ضمن اعلام این خبر، با تقدیر از دولت و ارتش پاکستان برای عملیات موفق آزادسازی مرزبانان ایرانی اعلام کرد: امیدواریم مرزبانان باقی‌مانده نیز هرچه سریع‌تر رهایی یافته و به سلامت به کشور بازگردند.
شماری از مرزبانان ایرانی مهرماه سال ٩٧ به دست گروه‌ جیش‌العدل در نقطه‌ی صفر مرزی میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان به گروگان گرفته شده و به داخل خاک پاکستان منتقل شدند.
محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق ایران نیز اعلام کرد: هنوز ۶ نفر دیگر از مرزبانان ایرانی در اختیار گروه جیش‌العدل قرار دارند.
مقام‌های رسمی ایران این گروه اسلامی سنی‌ مذهب را تروریستی قلم‌داد کرده و به کنایه از آن با عنوان گروهک تروریستی جیش‌الظلم یاد می‌کنند.
پنج نفر دیگر از مرزبانان ربوده شده نیز ۲۴ آبان ماه سال گذشته با پیگیری دولت پاکستان آزاد گردیده و به ایران تحویل داده شدند. روز گذشته محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه از آزادی چند تن از مرزبانان ایرانی خبر داده بود.
در ١٨ بهمن ۱۳۹۲ نیز پنج سرباز دیده‌بان ایرانی در مرز جکیگور سیستان و بلوچستان مفقود شدند که مسوولیت آن را نیز جیش‌العدل بر عهده گرفت؛ پرونده‌یی که در نهایت با آزادی ۴ سرباز و کشته شدن یک سرباز دیگر بسته شد.
اردی‌بهشت ماه سال گذشته نیز اعضای این گروه در جریان درگیری با مأموران مرزبانانی ایران در میرجاوه، ۹ نفر را کشته، ۲ نفر را مجروح کرده و یک تن دیگر را به گروگان گرفتند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
536980
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
20
257
1103
533619
4251
5811
536980

آی‌پی شما: 34.229.113.106
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398