روسیه هنگام حمله اسراییل سامانه‌ی موشکی اس۳۰۰ را فعال نمی‌کند

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران می‌گوید: موشک‌های پدافند اس‌۳۰۰ روسیه به وقت حمله‌ی اسراییلی‌ها عمل نمی‌کند و در این زمینه نقد جدی به روسیه وارد است.

حشمت الله فلاحت پیشه گفت: سامانه‌های پدافند هوایی اس‌۳۰۰ روسیه که در سوریه مستقر هستند در زمان حمله‌ی اسراییلبه این کشور غیر فعال می‌شوند. در این بین نقدی جدی به روسیه وجود دارد. اگر سامانه‌ی اس۳۰۰ روس‌ها به درستی عمل کند اسراییلنمی‌تواند به راحتی حملاتی را در خاک سوریه انجام دهد.
این سخنان اخیر فلاحت‌ پیشه در حالی مطرح ایراد می‌شود که به دنبال حملات هوایی اخیر اسراییلی‌ها به مواضع نظامی ارتش سوریه و نیروهای سپاه قدس ایران در حومه‌ی دمشق ۲۱ تن کشته شدند. دیده بان حقوق بشر سوریه با تأیید این خبر تأکید کرد که بیش‌تر کشته شدگان نیروهای ایرانی هستند.
البته فلاحت پیشه در ادامه تأکید کرد: اسراییل در ارایه‌ی آمار کشته شده‌ها غلو می‌کند.
هم‌آهنگی میان حملات اسراییل و پدافند هوایی روس‌ها
حشمت الله فلاحت پیشه می‌گوید: به نظر می‌رسد نوعی هم‌آهنگی بین حملات اسراییل و پدافند هوایی روسیه که در سوریه مستقر است، وجود داشته باشد.
پیش از این بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل در واکنش به توافق آمریکا و روسیه برای حل بحران سوریه اعلام کرد: با وجود تلاش‌های این دو کشور برای برقراری آتش‌بس، تل آویو به حملات خود در مناطق مرزی با سوریه ادامه خواهد داد. او البته به تازگی نیز گفته بود: من ابتدا به دوستان‌مان در واشنگتن و هم‌چنین دوستان‌مان در مسکو اطلاع دادم که اسراییل در سوریه از جمله در جنوب سوریه وارد عمل خواهد شد، مطابق با درکمان و مطابق با نیازهای امنیتی‌مان.
در آمار کشته ‌شدگان اغراق‌ها شده است
فلاحت‌پیشه با تأکید بر این که اسراییلی‌ها درباره‌ی آمار کشته‌ شدگان بلوف می‌زنند افزود: من به فاصله‌ی چند ساعت پس از یکی از حملات اسراییل در محل حاضر شدم؛ آمارهایی که اسراییل اعلام می‌کند صحت ندارد و این صحبت‌ها بلوف هستند.
به گفته او آن‌ها می‌خواهند ایران را وادار به یک‌سری واکنش‌ها کنند تا چالشی جدید در سوریه شکل بگیرد. اسراییل مدعی است که اقدامات آن‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران است در حالی که این حملات علیه سوریه و تأسیسات دفاعی، زیرساختی و امنیتی این کشور است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537315
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
355
257
1438
533619
4586
5811
537315

آی‌پی شما: 35.153.73.72
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398