گوآیدو مذاکره با مادورو را رد کرد

نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا از آمادگی خود برای دیدار با خوان گوآیدو، رهبر مخالفان دولت خبر داد.

رییس جمهوری ونزوئلا گفت: من همیشه طرفدار گفت‌وگوی ملی هستم. آماده‌ام جایی که باید بروم تا گفت‌وگو کنم. اگر شخصاً مجبور باشم به دیدن این پسر خوان گوآیدو بروم، خواهم رفت.
خوان گوآیدو ضمن رد پیش‌نهاد نیکلاس مادورو برای گفت‌وگو خواستار ادامه‌ی اعتراضات شده است. وی روز چهارشنبه در میان هوادارانش در کاراکاس خود را رییس جمهور موقت ونزوئلا اعلام کرد.
او از مخالفان نیکلاس مادورو خواست که هفته آینده بار دیگر علیه دولت ونزوئلا تظاهرات کنند. خوان گوآیدو، ۳۵ ساله برنامه‌ی خود را تشکیل دولت انتقالی و برگزاری انتخابات آزاد اعلام کرده است.
رهبر مخالفان دولت ونزوئلا مذاکره با نیکلاس مادورو را گفت‌وگوی تصنعی خوانده است.
پیش از این مکزیک برای میزبانی مذاکره بین دولت ونزوئلا و مخالفان این کشور اعلام آمادگی کرده بود. این کشور یکی از معدود کشورهای آمریکای لاتین است که خوان گوآیدو را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نشناخته است.
دیپلمات‌های آمریکایی روز جمعه سفارت این کشور در کاراکاس را ترک کردند. به گفته شاهدان عینی مقصد آن‌ها سفارت ایالات متحده بوده است. نیکلاس مادورو پس از آن‌که واشنگتن خوان گوآیدو را به عنوان رییس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت رابطه‌ی کشورش با آمریکا را قطع کرد.
وی به دیپلمات‌های آمریکایی ۷۲ ساعت برای ترک خاک ونزوئلا فرصت داده بود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
516989
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
224
84
308
514200
13101
25814
516989

آی‌پی شما: 52.55.186.225
امروز: دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398