مایک پنس در آستانه‌ی راه‌پیمایی مخالفان در ونزوئلا: با شماییم تا آزادی

مایک پنس مخالفان مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا را ستود و گفت: کشورش از گوایدو، رهبر اپوزیسیون این کشور حمایت می‌کند.

معاون رییس جمهوری آمریکا دوم بهمن در پیامی ویدئویی پس از گفتن سلام به زبان اسپانیایی، خطاب به مردم ونزوئلا گفت: اجازه می‌خواهم از طرف رییس جمهوری دونالد ترامپ و همه‌ی مردم آمریکا حمایت بی‌دریغ ایالات متحده از شما را اعلام کنم، شما مردم ونزوئلا که با صدایی رسا آزادی را فریاد می‌زنید.
وی افزود: نیکولاس مادورو دیکتاتوری است که مشروعیت ندارد. او هرگز در یک انتخابات سالم و آزاد برنده نشده است و قدرتش را با زندانی کردن همه‌ی کسانی به دست آورده است که شجاعانه با او مخالفت کرده‌اند.
مخالفان سیاسی ونزوئلا قصد داشتند سوم بهمن در سراسر کشور راه‌پیمایی اعتراضی برگزار کنند. این راه‌پیمایی به مناسبت سال‌گرد سقوط دولت نظامی این کشور و برکناری دیکتاتور وقت به نام مارکوس پرز در سال ۱۹۵۸ برگزار می‌شود. منتقدان مادورو او را به دیکتاتور پیشین ونزوئلا تشبیه می‌کنند.
مایک پنس که در ماه جاری مسیحی یک بار تلفنی با خوان گوایدو، رییس مجلس و رهبر اپوزیسیون ونزوئلا گفتگو کرده بود، بار دیگر بر پشتی‌بانی دولت آمریکا از او تأکید کرد و او را آخرین بازمانده دموکراسی در ونزوئلا نامید. معاون رییس جمهوری آمریکا گفت: دولت واشنگتن از تصمیم گوایدو برای تأیید بدنه‌ی حکومت ونزوئلا حمایت می‌کند.
وی سپس با اشغال‌گر خواندن مادورو، خواستار تشکیل دولت انتقالی در ونزوئلا شد و خطاب به مردمی که در روز چهارشنبه راه‌پیمایی کردند گفت: در حالی که شما صدای خود را به گوش همه می‌رسانید، ما از طرف مردم آمریکا به همه‌ی مردم شجاع ونزوئلا می‌گوییم ما با شماییم. با شما می‌مانیم تا زمانی که دموکراسی احیا شود و شما بتوانید آزادی را که حق مادرزادی شماست دوباره به دست آورید.
نیکولاس مادورو در ۲۰ دی در حالی دوره‌ی جدید ریاست جمهوری را آغاز کرد که مخالفت‌های بین‌المللی با او به دلیل شبهه تقلب در انتخابات سال ۲۰۱۸ ونزوئلا بالا گرفته است و حتا مشروعیت حکومت او زیر سوال رفته است.
در میان اعضای دولت دونالد ترامپ مایک پنس تاکنون بیش از هر کس دیگری در مخالفت با مادورو سخن گفته است و او را محکوم کرده است. او مراسم تحلیف ریاست جمهوری ونزوئلا را مایه‌ی شرم خوانده بود و صراحتاً گفته است که آمریکا نتیجه آخرین انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را به رسمیت نمی‌شناسد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537354
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
394
257
1477
533619
4625
5811
537354

آی‌پی شما: 35.153.73.72
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398