اغلب قربانیان حملات اسراییل به سوریه ایرانی هستند

شمار تلفات حملات هوایی اسراییل به مواضع نظامی ارتش سوریه و نیز نیروهای سپاه قدس ایران در حومه‌ی دمشق و دیگر مناطق خاک سوریه به ۲۱ تن رسید.

دیده بان حقوق بشر سوریه، نهادی غیر دولتی که مقر آن در لندن است با تأیید این خبر تأکید کرد: بیش‌تر کشته شدگان نیروهای ایرانی هستند.
حملات هوایی اسراییل نیمه شب یک‌شنبه صورت گرفت و در جریان آن چند موضع نظامی از جمله تعدادی انبار مهمات و مرکز انباشت موشک که توسط نیروهای ایرانی و متحدان آن‌ها در نزدیکی دمشق نگه‌داری می‌شد هدف اصابت بمب و راکت قرار گفت.
در بیانیه‌ی این نهاد حقوق بشری سوریه که از ابتدای جنگ داخلی در این کشور اقدام به انتشار آمار و ارقام مختلف در زمینه‌ی تلفات جانی نظامی و غیرنظامی حملات کرده است. هم‌چنین آمده است که تعدادی از سایت‌های پدافند هوایی رژیم بشار اسد در حومه‌ی پایتخت و مناطق جنوبی این کشور نیز هدف حملات هوایی ارتش اسراییل قرار گرفته است.
رامی عبدالرحمن، رییس کنونی سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه یادآورد شده است: شمار قربانیان حملات پس از بررسی و شناسایی هویت قربانیان افزایش پیدا کرده است.
مسوول دیده بان حقوق بشر سوریه در ادامه تصریح کرد: از ۲۱ فرد کشته شده ۱۵ تن خارجی بوده‌اند. به گفته‌ی رامی عبدالرحمن ۱۲ تن از نیروهای ایرانی در میان ۱۵ قربانی خارجی حملات اسراییل هستند. در این گزارش مشخص نشده است که 3 فرد غیرسوری دیگر که در میان قربانیان دیده می‌شوند چه ملتی دارند.
گزارش جدید دیده بان حقوق بشر سوریه درباره‌ی حملات هوایی اخیر اسراییل به خاک سوریه در حالی منتشر می‌شود که شمار تلفات این حملات پیش از این ۱۱ تن اعلام شده بود.
ارتش اسراییل پس از انجام حملات یاد شده اعلام کرد: اهدافی متعلق به نیروهای سپاه قدس ایران از جمله یکی از مهم‌ترین سایت‌های پشتی‌بانی این نیروها در دمشق به هم‌راه تعدادی انبار مهمات و مرکز آموزش و جمع آوری اطلاعات را هدف قرار داده است.
این برای نخستین بار بود که اسراییل هم‌زمان با آغاز حمله‌ی نظامی به خاک اسراییل به صورت مستقیم و یک‌جانبه از وقوع آن خبر داد و مسوولیت آن را بر عهده گرفت. دیده بان حقوق بشر سوریه با اعلام این‌که حملات یاد شده بخشی از مهم‌ترین اقدامات نظامی اسراییل در خاک سوریه پس از آغاز جنگ داخلی در این کشور به حساب می‌آید از انهدام کامل یک باند فرودگاه بین المللی دمشق خبر داده است.
پس از انجام این حملات تل آویو مدعی شد: پدافند هوایی اسراییل راکت‌هایی را که از داخل خاک سوریه به سوی بخش شمالی بلندی‌های جولان شلیک شده بود، منهدم کرده است.
اسراییل در جریان ۷ سال جنگ داخلی سوریه بارها مواضع ارتش عربی سوریه، حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان ایرانی یا مورد حمایت ایران را در خاک سوریه هدف قرار داده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
546321
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
141
272
1172
543460
5623
7969
546321

آی‌پی شما: 34.236.190.216
امروز: پنج شنبه، 31 مرداد 1398