ترامپ: سوریه فقط خاک است و مرگ، بگذار ایران هرکاری می‌خواهد بکند

ایالات متحده اعلام کرد: می‌خواهد به آرامی و در یک بازه‌ی زمانی از سوریه خارج شود و مایل است از متحدان کرد خود در این کشور محافظت کند.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه و در حاشیه‌ی نشست کابینه‌ی خود به خبرنگاران گفت: هرگز برنامه‌یی 4 ماهه برای خروج ۲۰۰۰ نیروی کشورش از سوریه نداشته‌ است.
وی گفت‌: ما از سوریه بیرون می‌آییم و هوش‌مندانه بیرون می‌آییم. وی افزود‌: من هیچ‌وقت نگفتم همین فردا بیرون می‌آییم.
رییس جمهوری ایالات متحده هم‌چنین تأکید کرد برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه عجله‌یی ندارد و افزود: ما به آرامی سربازان‌مان را به خانه می‌فرستیم تا با خانواده‌های‌شان باشند در حالی که هم‌زمان با بقایای داعش می‌جنگیم.
حضور ایران در سوریه
وی هم‌چنین درباره‌ی نگرانی از حضور نیروهای ایران در سوریه گفت: ایران همان کشور قبل نیست. ایران دارد آدم‌هایش را از سوریه بیرون می‌کشد.
ترامپ افزود: بگذار ایرانی‌ها هر کاری می‌خواهند در سوریه بکنند، واقعاً اما دارند افرادشان را بیرون می‌کشند. دارند آدم‌های‌شان را از یمن هم بیرون می‌کشند. ایران الآن در فکر جان به در بردن است!
ترکیه، کردها و فروش نفت به ایران
لیندسی گراهام سناتور جمهوری‌خواه به خبرنگاران گفته بود در ملاقات اخیری که با ترامپ داشته است رییس جمهور خود را
موظف دانسته از نیروهای کرد پشتی‌بانی کند تا با ترکیه درگیر نشوند.
از سوی دیگر ترامپ به متحد خود در ناتو یعنی ترکیه نیز قول داده است تا منطقه حایلی میان نیروهای کرد و سربازان ترکیه در خاک سوریه ایجاد کند که منافع دولت ترکیه نیز تأمین شود.
رییس جمهوری آمریکا با ابراز ناخشنودی از مناسبات کردها با ایران گفت: از این‌که آن‌ها نفت‌شان را به ایران می‌فروشند اصلاً خوشم نمی‌آيد و از آن‌ها خواسته‌ایم این کار را نکنند. وی افزود: با این حال می‌خواهیم از کردها محافظت کنیم اما من نمی‌خواهم تا ابد در سوریه بمانم. آن‌جا فقط خاک هست و مرگ.
گزارشی درباره‌ی این‌که منظور وی از فروش نفت کردها به ایران چه بوده است، دریافت نشده است.
رییس جمهوری آمریکا همواره منتقد سیاست دولت‌های پیشین مبنی بر فرستادن نیروهای آمریکایی به خارج و استقرار طولانی ‌مدت آن‌ها در دیگر کشورها بوده است.
بسیاری از رسانه‌های آمریکایی معتقدند دونالد ترامپ که اکنون نیم‌نگاهی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ دارد بازگرداندن سربازان آمریکایی به خانه را در راستای شعار تبلیغاتی خود یعنی آمریکا اولویت دارد قرار داده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530249
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
114
221
335
528198
3331
8784
530249

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: دوشنبه، 27 خرداد 1398