نبرد بندر حدیده در یمن؛ ۱۴۹ کشته طی ۲۴ ساعت

منابع نظامی و پزشکی در یمن می‌گویند طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۹ نفر که تعدادی از آن‌ها غیرنظامی بودند در درگیری‌های بندر حدیده کشته شدند.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که روز یک‌شنبه بین نیروهای دولتی یمن و شورشیان حوثی در منطقه‌یی مسکونی در شرق حدیده درگیری روی داده بود.
یکی از مقامات نیروهای دولتی یمن هدف از عملیات در این منطقه از شهر را پاک‌سازی آن از شورشیان عنوان کرد. این در حالی است که سازمان غیر دولتی صندوق نجات کودکان تأکید کرده است که شمار مجروحان رو به افزایش است.
به گفته‌ی منابع نظامی و پزشکی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۰ شورشی حوثی، ۳۲ تن از نیروهای وفادار به دولت یمن و ۷ غیرنظامی کشته شده‌اند.
بسیاری از ساکنان حدیده روز یک‌شنبه از حضور تک تیراندازان بر روی پشت بام ساختمان‌ها خبر داده بودند. پیش از درگیری‌های روز یک‌شنبه دست‌کم ۶۲ نفر در درگیری‌های روز شنبه حدیده کشته شده بودند.
تهاجم نیروی‌های دولتی یمن برای بازپس گیری بندر حدیده از ماه ژوئن یعنی خرداد ماه آغاز شد. این در حالی است که از روز اول نوامبر برابر با۱۰ آبان بر شدت درگیری‌ها افزوده شده است.
کنترل بندر حدیده در غرب یمن برای شورشیان حوثی و نیروهای دولتی اهمیت راه‌بردی دارد. حدود سه چهارم کمک‌های بشردوستانه بین المللی از طریق بندر حدیده وارد یمن می شود.
شورشیان حوثی علاوه بر بندر حدیده کنترل صنعا، پایتخت یمن را نیز در اختیار دارند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
517004
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
239
84
323
514200
13116
25814
517004

آی‌پی شما: 52.55.186.225
امروز: دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398