مجلس ایران به ۴ وزیر پیش‌نهادی روحانی رای اعتماد داد

مجلس ایران شنبه شب به ۴ وزیر پیش‌نهادی حسن روحانی، رییس جمهوری این کشور رای اعتماد داد.

نمایندگان مجلس ایران با ۲۰۰ رای موافق در برابر ۵۰ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع به فرهاد دژپسند به عنوان وزیر اقتصاد رای اعتماد دادند. مسعود کرباسیان، وزیر سابق اقتصاد شهریور ماه امسال از سوی مجلس استیضاح و از سمت خود برکنار شده بود.
رضا رحمانی، گزینه‌ی پیش‌نهادی رییس جمهوری ایران برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت با کسب ۲۰۳ رای موافق در برابر ۴۹ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع موفق به کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس شد. محمد شریعتمداری، وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت از سمت خود استعفا داده بود.
با این حال حسن روحانی او را به عنوان گزینه‌ی خود برای تصدی سمت وزارت کار به مجلس معرفی کرد. محمد شریعتمداری با کسب ۱۹۶ رای موافق در برابر ۶۳ رای مخالف و ۵ رای ممتنع توانست از مجلس رای اعتماد بگیرد.
محمد اسلامی، گزینه‌ی پیش‌نهادی حسن روحانی برای وزارت راه و شهرسازی بود که با ۱۵۱ رای موافق در مقابل ۹۸ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجلس رای اعتماد گرفت. رییس جمهوری ایران پیش از این با استعفای عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی موافقت کرده بود.
مجلس در حالی به هر ۴ وزیر پیش‌نهادی حسن روحانی رای اعتماد داد که کم‌تر از ۱۰ روز تا اعمال دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران باقی مانده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530047
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
133
132
133
528198
3129
8784
530047

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: یکشنبه، 26 خرداد 1398