ایران و چین هدف جدید مبارزه با تروریسم کاخ سفید

دولت ایالات متحده از استراتژی جدید این کشور در مبارزه علیه تروریسم پرده برداشت.

مبارزه با تروریسمی که به گفته‌ی کاخ سفید تنها چند گروه نام آشنا را هدف نمی‌گیرد بلکه هدف آن مبارزه و انهدام گروه‌های تروریستی در جای جای جهان است.
در استراتژی جدید کاخ سفید بیش‌تر از همه نام حکومت ایران به عنوان یکی از مهم‌ترین حامیان تروریسم در جهان آمده است. جان بولتون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ که استراتژی جدید آمریکا در زمینه‌ی مبارزه با تروریسم را معرفی می‌کرد در سخنان خود تأکید کرد که ایالات متحده تمام گروه‌های تروریستی و ایدئولوژی این گروه‌ها را هدف مبارزات خود قرارخواهد داد. به گفته‌ی بولتون که یکی از حامیان گروه مجاهدین خلق هم هست، حکومت ایران یکی از منابع اصلی تولید و ترویج تروریسم در جهان است. به گفته‌ی جان بولتون کاخ سفید از انهدام منابع مالی تروریست‌ها گرفته است تا منزوی کردن کشورهای حامی آن‌ها در جامعه‌ی جهانی، از هیچ فرصتی برای مبارزه با تروریسم دریغ نخواهدکرد.
جان بولتون در سخنان خود خطاب به مقامات ایران گفت: دوران سردمداری باراک اوباما به سر آمده است. این موضوع را بیش‌تر از همه به ایرانی‌ها گوش‌زد می‌کنیم.
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در سخنان خود تأکید کرد که کاخ سفید تمام توان خود را به کار می‌گیرد تا تحریم‌های علیه ایران به شدیدترین وجه اجرا شوند. بولتون ایران را بانک مرکزی حامی تروریسم در جهان از فردای انقلاب سال ۵۷ نامید.
بولتون هم‌چنین در سخنان خود به رقیب اصلی اقتصادی آمریکا چین کمونیستی اشاره کرد و گفت همان‌طور که معاون رییس جمهوری مایک پنس هم بیش‌تر عنوان کرد چینی‌ها خواهان مداخله در انتخابات آمریکا هستند. وی تأکید کرد که هیچگاه شاهد این دست فعالیت‌های دولت چین در گذشته نبوده است. مشاور امنیت ملی کاخ سفید و یکی از مهم‌ترین استراتژیست‌های دولت دونالد ترامپ اعلام کرد که در هفته و ماه‌های آینده پرونده‌ی فعالیت‌های ضد آمریکایی چین خصوصاً مداخله‌ی این کشور در انتخابات آمریکا منتشر خواهد شد.
بولتون تصریح کرد زندان گوانتانامو که قرار بود به دستور اوباما بسته شود هم‌چنان درهایش را به روی اعضای گروه‌های تروریستی بازنگاه خواهد داشت.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
517000
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
235
84
319
514200
13112
25814
517000

آی‌پی شما: 52.55.186.225
امروز: دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398