فرانسه از توقیف دارایی وزارت اطلاعات ایران خبر داد

فرانسه از توقیف دارایی وزارت اطلاعات ایران خبر داد.

مقامات فرانسوی می‌گویند دارایی‌های دو فرد و سرویس‌های اطلاعاتی ایران را در ارتباط با حمله‌ی خنثا شده سی ام ژوئن به گردهم آیی سازمان مجاهدین خلق در پاریس توقیف کرده است.
سه وزارت خانه‌ی کشور، امور خارجه و اقتصاد و دارایی فرانسه در بیانیه‌یی مشترک اعلام کردند: عملیات خنثا شده روز 30 ژوئن در ویلپنت از اهمیتی قابل توجه برخوردار بوده است و ما نمی‌توانیم طراحی این‌گونه حملات را در خاک خود بی پاسخ بگذاریم.
در این بیانیه تأکید شده است: جدا از اقدام جزایی صورت گرفته بر ضد طراحان، عاملان و هم‌دستان این حمله برنامه ریزی شده، فرانسه در ابتکاری پیش‌گیرانه اقدام به توقیف دارایی‌های اسد الله اسدی و سعید هاشمی مقدم، دو تبعه‌ی ایرانی و نهاد امنیت داخلی وزارت اطلاعات ایران کرده است.
اسدالله اسدی، دیپلمات 46 ساله‌ی ایرانی و شاغل در سفارت ایران در اتریش است که در چارچوب تحقیقات مشترک 3 کشور اروپایی درباره‌ی حمله‌ی برنامه ریزی شده به همایش سازمان مجاهدین در پاریس در کشور آلمان دستگیر شد.
خبر توقیف دارایی وزارت اطلاعات ایران در حالی منتشر می‌شود که خبرگزاری فرانسه صبح همان روز از دستگیری 11 تن در جریان عملیاتی بر ضد مقر یک مرکز شیعه در شمال این کشور خبر داده بود.
بر اساس این گزارش در این عملیات که گفته می‌شود با هدف پیش‌گیری از عملیات تروریستی انجام شده است مقر مرکز زهرا فرانسه در گراند سنت واقع در شمال فرانسه مورد بازرسی و توقیف قرار گرفته است و 11 تن در جریان این عملیات دستگیر شده‌اند که از این میان 3 تن تحت بازداشت موقت قرار گرفته‌اند.
در جریان این عملیات که ساعت 6 صبح توسط ۲۰۰ مأمور پلیس انجام شده است. هم‌چنین محل اقامت مسوولان این مرکز مذهبی نیز تحت بازرسی قرار گرفته است.
هم‌زمان با این عملیات در روزنامه‌ی رسمی فرانسه از توقیف دارایی‌های این مرکز و نیز نهاد وابسته به وزارت اطلاعات ایران به مدت 6 ماه خبر داده شده است.
مرکز زهرا مسوولیت هدایت و پشتی‌بانی چندین انجمن شیعه و ضد صهیونیستی را در زیر مجموعه‌ی خود بر عهده دارد. به اعتقاد مسوولان فرانسوی این انجمن‌ها مظنون به فعالیت در جهت مشروعیت بخشیدن به جهاد و پشتی‌بانی از جنبش‌های به زعم آن‌ها تروریستی از جمله حماس و حزب الله لبنان هستند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
516998
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
233
84
317
514200
13110
25814
516998

آی‌پی شما: 52.55.186.225
امروز: دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398