داعش با انتشار یک فایل صوتی مسوولیت حمله‌ی اهواز را بر عهده گرفت

حساب‌های کاربران هوادار داعش در شبکه‌های اجتماعی، فایل صوتی منتسب به ابو حسن مهاجر را منتشر کرده‌اند که در آن این گروه مسوولیت حمله به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز را بر عهده گرفته است.

این نخستین بار است که داعش با انتشار فایل صوتی مسوولیت یک حمله را بر عهده می‌گیرد. کانال تلگرامی موسوم به الفرقان این فایل را منتشر کرده است.
ابو حسن مهاجر، به‌عنوان سخن‌گوی داعش معرفی شده است. وی ایران را دولت مجوسان خوانده است و این کشور را به انجام حملات دیگر تهدید کرده است.
این فایل صوتی تحت عنوان یورش موحدان بر سنگرهای مشرکان منتشر شده است. سخن‌گوی داعش ایران را به دلیل متهم کردن گروه‌های دیگر به انجام حمله‌ی اهواز و کشورهای غربی را به دلیل واهمه داشتن از سپاه پاسداران، مسخره کرده است و می‌گوید هر دو به اسباب خنده جهانیان تبدیل شده‌اند.
گروه دولت اسلامی روز شنبه و دقایقی پس از حمله‌ی مرگ‌بار اهواز، مسوولیت این حمله را پذیرفت. با این حال، یکی از سخن‌گویان جنبش الاهواز هم به نام مقاومت ملی اهواز مسوولیت این حمله را بر عهده گرفت. رسانه‌ها و مقام‌های ایرانی در نخستین ساعات پس از این حمله از گروهی با نام الاهوازیه به عنوان مسوول این حملات یاد کردند. نامی که احتمالاً به اشتباه از سوی رسانه‌ها و شخصیت‌های نظامی- سیاسی ایران به کار برده شده است.
از سوی دیگر شکل بیانیه‌ی داعش و اشتباه تیم تبلیغاتی این گروه درباره‌ی حضور روحانی در رژه نیروهای مسلح در اهواز، تردیدها درباره‌ی دست داشتن اعضای خلافت اسلامی در این حمله را دو چندان کرد. پس از آن داعش با انتشار ویدیویی که اعلام کرد به دست این گروه رسیده است، بر مسوولیت خود در کشتار ۳۱ شهریور اهواز تأکید کرد. با این حال، شرایط تصویربرداری، شکل صحبت و واژه‌های به کار رفته از سوی سه فرد حاضر در این ویدیو، صحنه‌گردانی داعش در این حمله را کماکان پرابهام نگاه داشت.
روزنامه‌ی جوان، نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوم مهر با انتشار مقاله‌یی احتمال دست داشتن داعش در حمله‌ی تروریستی اهواز را پررنگ توصیف کرد.
در جریان حمله‌ی ۳۱ شهریور به رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز، ۲۴ نفر کشته و حدود ۷۰ نفر دیگر زخمی شدند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523713
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
381
241
779
521224
5579
14246
523713

آی‌پی شما: 3.88.156.58
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398