فریاد صلح با ایران هنگام سخنرانی برایان هوک

سخن‌رانی برایان هوک در نشستی در موسسه‌ی هادسن جنجال آفرین شد.

ریيس کارگروه ایران در وزارت خارجه‌ی آمریکا بعد از پایان سخن‌رانی‌اش درباره‌ی اقداماتی که آمریکا قرار است در قبال ایران انجام دهد، با اعتراض یکی از حاضران مواجه شد.
مدئا بنجامین بلافاصله پس از پایان صحبت‌های هوک روی سن آمد و به سیاست خارجی دولت آمریکا اعتراض کرد. او در حالی که تیشرت صورتی رنگی به تن داشت و روی آن به فارسی نوشته شده بود صلح با ایران خطاب به هوک گفت که جامعه‌ی جهانی و متحدان ما آلمان و فرانسه و بریتانیا خواستار حفظ توافق هسته‌یی با ایران هستند اما شما می‌خواهید برای جنگ با ایران پرونده سازی کنید.
در حالی که نیروهای امنیتی قصد داشتند بنجامین را به بیرون سالن هدایت کنند او با سماجت و با کنایه خطاب به برایان هوک گفت: گفتید که ایران باید مانند یک کشور عادی رفتار کند، بیایید درباره‌ی کشورهای عادی صحبت کنیم. درباره‌ی عربستان سعودی که هر روز یمنی‌ها را بمباران می‌کند. متحدین ما در جهان بزرگ‌ترین تهدیدها برای صلح هستند.
مدئا بنجامین که از بنیان‌گذاران گروه زنان صلح کد پینک و از فعالان جنبش ضد جنگ است در ادامه‌ی صحبت‌هایش و در حالی که نیروهای امنیتی تلاش می‌کردند او را به بیرون هدایت کنند ادامه داد: آیا فکر می‌کنید تحریم‌ها علیه ایران به رژیم ایران آسیب خواهد رساند؟ این تحریم‌ها به مردم ایران لطمه می‌زند. ما خواهان یک جنگ دیگر در خاورمیانه نیستیم. نتیجه جنگ افروزی شما در عراق چه شد؟ این سیاست شما تجربه‌ی جنگ با عراق و جنگ با لیبی را تکرار می‌کند.
این فعال اجتماعی در حالی که با زور نیروهای امنیتی در حال بیرون رفتن از سالن بود در پایان صحبت‌هایش گفت که ما جنگ نمی‌خواهیم بیایید با ایران صلح کنیم.
در تمام این مدت برایان هوک سکوت کرده بود و احتمالاً منتظر بود نیروهای امنیتی این زن معترض را به بیرون هدایت کنند. پس از این‌که این اتفاق افتاد، هوک تنها به گفتن یک جمله بسنده کرد: احتمالاً این خانم امروز صبح قهوه نخورده بودند.
پس از این جمله هوک، جلسه دوباره به روال عادی بازگشت و پرسش و پاسخ حاضرین از رییس کارگروه ایران در وزارت خارجه آمریکا آغاز شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523703
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
371
241
769
521224
5569
14246
523703

آی‌پی شما: 3.88.156.58
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398