صدای جنگ در ادلب؛ ناوشکن آمریکا وارد مدیترانه شد

هم‌زمان با بالا گرفتن دوباره تب جنگ در سوریه و نزدیک شدن زمان حمله به ادلب، یک فروند ناوشکن آمریکایی وارد دریای مدیترانه شد.

این خبر را آژانس خبری اینترفکس روسیه روز چهارشنبه ۲۱ شهریور به نقل از داده‌های مراکز بین‌المللی پایش دریایی اعلام کرد.
آمریکا پیش از این گفته بود که در صورت حمله‌ی شیمایی در جریان نبرد ادلب، مداخله‌ی نظامی خواهد کرد. ادلب آخرین سنگر فتح نشده نیروهای شورشی مخالف رژیم بشار اسد است و ارتش سوریه در صدد است که با پشتی‌بانی روسیه و ایران نبرد گسترده‌یی را برای بازپس‌گیری آن از شبه‌نظامیان شورشی آغاز کند.
ناوشکن بالکلی دی‌دی‌جی ۸۴ آمریکا که روز چهارشنبه از طریق تنگه‌ی جبل‌الطارق وارد مدیترانه شد، مجهز به موشک‌های هدایت‌ شونده است. با ورود این ناوشکن، تعداد شناورهای آمریکایی تامهاوک آماده حمله به سوریه در دریای مدیترانه به ۲۰۰ فروند رسید.
روسیه هشدار داده است که کلاه‌ سفیدها، از گروه‌های مخالف بشار اسد قصد دارند یک حمله‌ی شیمیایی تقلبی در منطقه‌ی ادلب ترتیب دهند تا به این ترتیب بهانه برای ورود نظامی آمریکا و متحدان غربی‌اش به سوریه فراهم شود.
هفته گذشته نیز زیردریایی تهاجمی نیوپورت نیوز آمریکا وارد دریای مدیترانه شده بود.
حضور نیروی دریایی روسیه در آب‌های نزدیک سوریه یکی از دلایل افزایش حضور دریایی آمریکا در این منطقه است.
هشدار آمریکا: ما را دوباره امتحان نکنید
از سوی دیگر آمریکا تهدید کرده است که با هر گونه حمله به ادلب برخورد خواهد کرد. نیکی هیلی، نماینده‌ی دایم ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه خطاب به رژیم سوریه و متحدان اصلی‌اش یعنی روسیه و ایران گفت: ما را دوباره امتحان نکنید.
اشاره هیلی در این هشدار به مداخله‌های نظامی پیشین آمریکا در سوریه بود. وی یادآوری کرد که ارتش آمریکا تا کنون 2 بار به دلیل استفاده از سلاح‌های شیمیایی در جنگ سوریه مداخله کرده است.
آمریکا از این هم فراتر رفته است و می‌گوید نه تنها در صورت حمله‌ی شیمیایی، بلکه اساساً در صورت انجام هر گونه حمله‌یی به ادلب، وارد عمل خواهند شد. نیکی هیلی روز چهارشنبه در این زمینه در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: با هرگونه حمله به شهروندان عادی در ادلب برخورد خواهد شد.
نماینده‌ی آمریکا در سازمان ملل در عین حال منظور خود از برخورد را مشخص نکرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
596335
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
146
335
897
593804
5026
6582
596335

آی‌پی شما: 3.233.215.231
امروز: چهارشنب، 07 اسفند 1398