ضمن یادآوری مسوولیت دولت عراق؛

قاسمی خواستار اشد مجازات برای متعرضین به کنسول‌گری ایران در بصره شد

سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران ضمن یادآوری مسوولیت دولت عراق در حفاظت از اماکن دیپلماتیک، خواستار اشد مجازات برای عاملان تعرض به کنسول‌گری ایران در شهر بصره عراق شد.

بهرام قاسمی سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی ایران ضمن محکوم کردن حمله‌ی وحشیانه به سرکنسول‌گری ایران در بصره، مسوولیت خطیر دولت عراق در حفاظت از اماکن دیپلماتیک را یادآور شد.
وی تأکید کرد: خواهان اشد مجازات عاملان هستیم.
سخن‌گوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص تعرض مهاجمان ناشناس و تحریک شده به سرکنسول‌گری جمهوری اسلامی در بصره اظهار داشت: متأسفانه این خبر صحت دارد و حمله و تهاجم وحشیانه و به آتش کشیدن ساختمان سرکنسول‌گری ایران خسارات مالی زیادی به بار آورد و البته بر اساس تمهیدات اندیشیده شده قبلی و تهدیدات انجام شده از روز قبل، خوش‌بختانه تاکنون خبری از آسیب دیدن کارکنان این مکان دیپلماتیک دریافت نکردیم.
قاسمی ضمن محکوم کردن این اقدام خلاف موازین و با یادآوری مسوولیت خطیر دولت عراق در حفاظت از اماکن دیپلماتیک، در عین حال نسبت به دست‌های آشکار و پنهانی که در صدد تخریب روابط دوستانه‌ی دولت و ملت ایران و عراق هستند هشدار داد و از دولت عراق مصراً خواست هر چه سریع‌تر نسبت به شناسایی، دستگیری و مجازات آمران و عاملان این جرم سنگین اقدام نمایند.
سخن‌گوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: با توجه به اطلاع و هشدار قبلی به مقامات دولت عراق، بدیهی است مسوولیت هرگونه اهمال و تعلل امنیتی بر عهده‌ی دولت عراق بوده و انتظار داریم در شناسایی و اشد مجازات مهاجمین تعجیل کنند.
شامگاه جمعه، 16 شهریور، گروهی تحت لوای اعتراض به فساد و مشکلات خدمات‌رسانی دست به تعرض به کنسول‌گری ایران در شهر بصره عراق زده و ساختمان کنسول‌گری را به آتش کشیدند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523749
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
417
241
815
521224
5615
14246
523749

آی‌پی شما: 3.88.156.58
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398