تظاهرکنندگان در شهر ادلب نشست سه جانبه‌ی تهران را محکوم کردند

سدها نفر روز جمعه در ادلب، آخرین پایگاه شورشیان و مخالفان دولت مرکزی سوریه دست به تظاهرات زدند و نسبت به تهاجم نظامی قریب الوقوع به این منطقه ابراز نگرانی کردند.

خبرگزاری فرانسه با استناد به مشاهدات خبرنگار خود در محل یادآور شده است که تظاهر کنندگان از ترکیه خواسته‌اند که مانع انجام این تهاجم نظامی بشود.
بر اساس این گزارش شرکت کنندگان در تظاهرات روز جمعه هم‌چنین نشست سه گانه‌ی تهران با حضور سران دو کشور متحد بشار اسد و نیز هم‌تای ترک آن‌ها را که مدافع گروه‌های شورشی در منطقه‌ی مرزی ادلب با کشورش است را محکوم کردند.
در میان جمع تظاهرکننده در یکی از میدان‌های بزرگ شهر ادلب، سوسن السعید، یک زن 45 ساله که کارمند داروخانه است با اشاره به برپایی اجلاس سران 3 کشور ایران، روسیه و ترکیه در تهران می‌گوید: این‌ها نیستند که باید سرنوشت ما را تعیین کنند.
تظاهرکنندگان پلاکاردهایی را با خود حمل می‌کردند که بر روی یکی از آن‌ها نوشته شده بود: دسیسه‌ها و کنفرانس‌های شما برای ما کم‌ترین اهمیتی ندارد. بر روی برخی دیگر از پلاکاردها نیز بمباران غیرنظامیان توسط هواپیماهای نظامی روسیه به زبان انگلیسی مورد اشاره قرار گرفته و محکوم شده است.
شرکت کنندگان در این تظاهرات پرچم‌هایی با نشان انقلاب سوریه و نقش سه ستاره را با خود حمل می‌کردند و تصاویر افرادی را به نمایش می‌گذاشتند که در جنگ داخلی سوریه از آن‌ها به عنوان شهید یاد می‌کنند.
عبدالرزاق عود، یک فرد متعهل ۳۱ ساله از میان جمع تظاهرکنندگان می‌گوید: ما در این‌جا جمع شده‌ایم تا بگوییم این مردم تسلیم نمی‌شوند و به عصر بشار اسد باز نخواهند گشت. این شهروند سوری در ادامه ضمن ابراز امیداواری برای آن‌که ترکیه در کنار ادلب قرار گیرد با اشاره به نشست روز جمعه تهران می‌گوید: برای ما به هیچ وجه قابل قبول نیست که سرنوشت ادلب در تهران رقم بخورد.
گفتنی است که تظاهرات مشابهی روز جمعه در دیگر شهرها و نواحی این منطقه‌ی شمالی از خاک سوریه به خصوص در مناطق خان شیخون و جسرالشغور برگزار شده است.
مناقشه‌ی سوریه از سال ۲۰۱۱ با اعتراض‌های سراسری و سرکوب نیروهای دولتی آغاز شد و سپس با قدرت گرفتن نیروهای افراطی خشونت طلب وارد مرحله تازه‌یی شد. این جنگ داخلی تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار کشته برجای گذاشته است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523775
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
443
241
841
521224
5641
14246
523775

آی‌پی شما: 3.88.156.58
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398