نیکی هیلی: ترامپ جلسه‌یی در شورای امنیت برای بررسی موضوع ایران تشکیل می‌دهد‌

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد می‌گوید دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده در پایان ماه سپتامبر جلسه‌یی را در شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی موضوع ایران تشکیل خواهد داد.

سخنان نیکی هیلی تنها یک روز پس از آن بیان می‌شود که آمریکا ریاست دوره‌یی شورای امنیت سازمان ملل متحد را برعهده گرفت.
به گفته‌ی نیکی هیلی نشست شورای امنیت در مورد ایران در سطح روسای دولت‌ها و به ریاست دونالد ترامپ برگزار خواهد شد.
سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال شرکت حسن روحانی، رییس جمهوری ایران در جلسه‌ی شورای امنیت تأکید کرد که رییس دولت ایران حق شرکت در این جلسه را دارد. نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع ایران احتمالاً روز ۲۶ سپتامبر (4 مهر) و هم‌زمان با شرکت روسای دولت‌ها در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار خواهد شد.
نیکی هیلی در مورد تشکیل جلسه‌ی شورای امنیت با موضوع ایران گفت: به سختی می‌توان منطقه‌یی از جهان را یافت که ایران در آن درگیر مناقشه‌یی نباشد.
وی افزود: ایران باید دریابد جهان فعالیت‌هایش را در سطح جهان نظاره می‌کند.
سفیر آمریکا در سازمان ملل با این حال تأکید کرد که واشنگتن با تشکیل جلسه در مورد ایران به دنبال نتیجه‌ی مشخصی نیست.
روسیه در جریان جلسه‌ی شورای امنیت سازمان ملل با برگزاری نشست این شورا در مورد ایران مخالفت کرد. مسکو در این جلسه تأکید کرد که در صورت برگزاری چنین جلسه‌یی باید پی‌آمدهای خروج آمریکا از برجام بررسی شود.
دونالد ترامپ در روز 8 ماه مه (۱۸ اردی‌بهشت) خروج کشورش از توافق هسته‌یی با ایران را اعلام کرد. اولین دور از تحریم‌های هسته‌یی ایالات متحده علیه تهران در ماه اوت به اجرا گذاشته شد. این در حالی است که قرار است تحریم‌های نفتی علیه ایران از ماه نوامبر به اجرا گذاشته شود.
سفیر آمریکا در سازمان ملل در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری جلسه‌ی شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی وضعیت در استان ادلب سوریه سخن گفت.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523385
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
53
241
451
521224
5251
14246
523385

آی‌پی شما: 35.175.248.25
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398