دست‌کم یک ایرانی در حمله‌ی هواپیماهای ناشناس به جنوب سوریه شهید شد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد در حمله‌ی هواپیما، یا هواپیماهای ناشناس به یک کاروان شبه نظامیان حامی دولت بشار اسد، دست‌کم یک ایرانی جان خود را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از رامی عبدالرحمن، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه، این کاروان در جنوب سوریه و در نزدیکی پایگاه التنف تحت سیطره‌ی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، در حال حرکت بوده است. در این حمله علاوه بر فرد ایرانی، 4 شهروند سوریه و 3 شبه‌نظامی افغان یا عراقی هم کشته شده‌اند.
هنوز معلوم نیست نیروی هوایی ائتلاف به کاروان شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران حمله کرده است و یا هواپیماهای اسراییلی آن را بمباران کرده‌اند. در ماه‌های گذشته، حملات مشابهی هم از سوی اسراییل و هم از طرف ائتلاف تحت رهبری واشنگتن علیه نیرهای ایرانی و شبه نظامیان متحد تهران در سوریه روی داده است.
گذرگاه تنف در جنوب سوریه و در نزدیکی مرز اردن و عراق، اهمیت استراتژیک بالایی برای تمام طرف‌های درگیر در جنگ داخلی سوریه دارد. پایگاه نظامی تنف در نزدیکی این معبر در نخستین‌ سال‌های جنگ داخلی برای آموزش شورشیان جنوب استفاده می‌شد. در سال‌های پس از قدرت گرفتن داعش، ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا از این پایگاه استفاده می‌کند. این ائتلاف پس از چند برخورد مرگ‌بار با نظامیان مورد حمایت روسیه در منطقه، 2 طرف برای ایجاد یک حایل غیرنظامی به شعاع ۵۵ کیلومتر در اطراف این پایگاه توافق کردند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523403
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
71
241
469
521224
5269
14246
523403

آی‌پی شما: 35.175.248.25
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398