سیاست‌های من ممکن است به فروپاشی حکومت ایران بیانجامد

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا می‌گوید سیاست‌های او ممکن است به فروپاشی حکومت ایران بیانجامد.

رییس جمهوری ایالات متحده در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ از تغییر موقعیت حکومت ایران پس از به قدرت رسیدن خود سخن گفت.
وی که در دفتر کار بیضی شکل رییس جمهوری آمریکا در کاخ سفید سخن می‌گفت اظهار داشت: وقتی من به این‌جا آمدم مسأله این بود که چه موقع آن‌ها بر خاورمیانه مسلط می‌شوند. [...] اکنون مسأله این است که آیا آن‌ها می‌توانند دوام بیاورند یا خیر. این تفاوت بزرگی برای [بازه زمانی] یک سال و نیمه است.
از اردوغان ناامید شدم
رییس جمهوری ایالات متحده در بخشی از این مصاحبه در مورد رجب طیب ردوغان، رییس جمهوری ترکیه و تصمیم او به عدم آزادی اندرو برونسون، کشیش آمریکایی زندانی در ترکیه گفت: از او ناامید شدم.
واشنگتن به دنبال ادامه‌ی بازداشت اندرو برونسون در ترکیه تحریم‌هایی را علیه آنکارا به اجرا گذاشته است.
از هر انسان دیگری صبورتر هستم
دونالد ترامپ هم‌چنین از صبر خود در مقابل کره شمالی و کیم جونگ اون، رهبر این کشور سخن گفت. رییس جمهوری آمریکا تأکید کرد که از هر انسان دیگری صبورتر است. امری که به گفته‌ی او دیگران از درک آن عاجز هستند.
وی در حالی از صبر خود در برابر کیم جونگ اون سخن می‌گوید که اخیراً سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه‌ی آمریکا به کره شمالی را به دلیل عدم پیش‌رفت کافی مذاکرات خلع سلاح هسته‌یی پیونگ یانگ لغو کرد.
نمی‌توانند کسی را که عمل‌کرد خوبی دارد استیضاح کنند
رییس جمهوری آمریکا در مورد احتمال استیضاح خود توسط دموکرات‌ها در کنگره‌ی ایالات متحده از عمل‌کرد مثبت خود سخن گفت. دونالد ترامپ اظهار داشت: فکر نمی‌کنم بتوانند کسی را که عمل‌کرد خوبی دارد استیضاح کنند.
دونالد ترامپ در بخش دیگری از این مصاحبه ضمن طرح انتقاداتی از سازمان تجارت جهانی تأکید کرد کشورش در صورت عدم تغییر عمل‌کرد این سازمان از آن خارج خواهد شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523378
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
46
241
444
521224
5244
14246
523378

آی‌پی شما: 35.175.248.25
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398