طالبان افغانستان در نشست صلح مسکو شرکت می‌کند

ذبیح الله مجاهد سخن‌گوی طالبان از شرکت یک هیأت این گروه در نشست مذاکرات صلح در روسیه خبر داد.

ذبیح الله مجاهد سخن‌گوی رسمی طالبان افغانستان از شرکت این گروه در مذاکرات صلح روسیه خبر داد.
مجاهد در این خصوص گفت: یک هیأت از طالبان در کنفرانس مسکو شرکت می‌کند.
مجاهد می‌گوید: نشست مسکو یک کنفرانس میان ۱۳ تا ۱۵ کشور است که مسایل امنیتی و سیاسی کشورهای مربوط و منطقه را بررسی می‌کنند.
به گفته‌ی مجاهد؛ طالبان هم در این کنفرانس شرکت می‌کند و خواست طالبان را راجع به مسایل مربوط به افغانستان را در آن کنفرانس ابراز می‌دارند.
مجاهد در خصوص این‌که کشورهای دیگری در ارتباط به صلح و مذاکرات از طالبان دعوت کرده بودند اما طالبان نپذیرفت چرا دعوت مسکو را پذیرفت؟ گفت: کنفرانس مسکو کنفرانس مذاکره نیست، بلکه کنفرانس معلومات و سمع دیدگاه‌ها است.
وی افزود: ما در چنین کنفرانس‌هایی نیز قبلاً هم شرکت کرده بودیم، مثلاً کنفرانس توکیو، کنفرانس پاریس.
وی در خصوص این‌که چرا آمریکا و دولت افغانستان در این نشست شرکت نمی‌کنند نیز گفت: اشتراک آمریکا و کابل در آن کنفرانس برای ما اهمیتی ندارد.
مجاهد در پایان گفت: ما مواضع سیاسی خود را در مسکو به سمع کشورهای شرکت کننده می‌رسانیم و راجع به مسایل افغانستان معلومات می‌دهیم.
قرار است که روسیه در تاریخ ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) میزبان نشستی در مورد صلح افغانستان در مسکو باشد. در این نشست از نمایندگان دولت افغانستان و آمریکا و گروه طالبان دعوت شده است اما دولت افغانستان و آمریکا این دعوت را نپذیرفته و اعلام کرده‌اند که نمایندگان خود را به نشست مسکو نخواهند فرستاد.
اما بعضی از کارشناسان مسایل سیاسی این نشست را مهم خوانده و اعلام کردند که دولت افغانستان می‌توانست در نشست مسکو  به تمام کشورهای منطقه که نقش موثری در روند صلح و جنگ افغانستان دارند گوشزد کند که از رشد گروه داعش در افغانستان نگران نباشند و از روند صلح افغانستان حمایت قاطع و همه جانبه کنند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523339
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
7
241
405
521224
5205
14246
523339

آی‌پی شما: 35.175.248.25
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398